Jump to content

Upgrade de la Cruise Control la Adaptive Cruise Control


TygerEye
 Share

Postare recomandată

Salut. Am o Fabia 3 din 2016. Am Cruise Control, Front Assist și MaxDot și mă gândesc să fac un upgrade la Adaptive Cruise Control. Știu că astea două e necesar să le am, dar mai departe pauză, habar n-am. Este nevoie de software sau hardware + software? Aștept parere, mai mult sau mai puțin avizat. PS De existent există din fabrică cu ACC

Modificat de TygerEye
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

trebuie radarul din bara fata, eventual schimbata bara sau grila, daca nu are vizibilitate directa, calibrare radar, shimb manete, etc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pai radar are, nu este cel de la Front Assist? Despre manera doua întrebări - este doar partea stanga sau sunt amandoua împreună și merge oare de la Octavia 3? Si etc la ce se refera... Ce ar mai trebui? Ști cumva de unde iau o maneta corespunzatoare? P. S. As vrea eu sa fie asta masina... dar nu e

IMG_20190216_133353.jpg

Modificat de TygerEye
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 year later...

salut. doar pe stanga. discutia este mai.ampla.

 

 

nu este suficient sa fie de la.O3... conteaza enorm daca spira este Kostal sau Valeo. functie de asta prinderea pe.coloana de directie este diferita

 

se poate inlocui dar nu este usor. mai intai verifici ce ai si dupa cauti respectivul fabricant/cod

 

ai nevoie de: bloc manete, spira? depinde,trim inferior cu decupatura pt cea de-a treia maneta

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 months later...
On 2/16/2019 at 11:24 AM, TygerEye said:

Salut. Am o Fabia 3 din 2016. Am Cruise Control, Front Assist și MaxDot și mă gândesc să fac un upgrade la Adaptive Cruise Control. Știu că astea două e necesar să le am, dar mai departe pauză, habar n-am. Este nevoie de software sau hardware + software? Aștept parere, mai mult sau mai puțin avizat. PS De existent există din fabrică cu ACC

A reusit cineva sa faca acest upgrade ? Am o Fabia 3 Combi din 2015 (Cruise Control, Front Assist și MaxDot) si sunt interesat de upgrade.

@ TygerEye ai reusit sa faci upgrade-ul sau mai aflat si alte informatii?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 months later...

salut. se poate face. ACC este bazat pe coduri swap.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

Salut Sabinx,

 

Ma poti directiona unde se poate modificarea si stii cam cat ar costa?

 

Modificat de alexupb
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

In jurul la vreo 400 euro aproximativ,  la oricine se pricepe si face retrofituri. 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!