Jump to content

Retrofit Golf 7 - Oglinzi electrice / incalzite


edi10000
 Share

Postare recomandată

NU sunt compatibile modulele de 2014 cu masina lui 2018. Apare eroare pe ABS si ceasuri . nu cred ca e din parametrizare.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

dan golf variant 7.5
41 minute în urmă, Al Bundy a scris:

NU sunt compatibile modulele de 2014 cu masina lui 2018. Apare eroare pe ABS si ceasuri . nu cred ca e din parametrizare.

mi a zis tipul de la dezmembrari ca imi trimite modulul celalalt perechea sa le punem amandoua ca de aia dadea eroarea

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Le punem, dar o sa fie aceeasi eroare. 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ce eroare aveti?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

dan golf variant 7.5
On 04.04.2023 at 15:51, F l o r i n a scris:

Ce eroare aveti?

8352 -data bus

implausible message

pur si simplu nu il accepta masina apareau erori de ABS-frana electrica-

DECI pentru retrofit vw golf FACELIFT 2018 oglinzi rabatabile trebuie pus modul de portiera STANGA din 2017 cu 5Q4 959 593 E adica asta----mentionez ca masina a venit din fabrica cu modulul bun cel corect 392 E la portiera dreapta fata deci doar pt portiera stanga trebuie schimbat ----dupa montarea acestuia lipsa totala erori si functionare excelenta

inca odata modulele vechi fab 2014 fara E in coada functioneaza doar la masinile inainte de facelift pana in 2017

Untitled.jpgmodul 2017 usa stanga golf 2018.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da, la fl calc dreapta e compatibil,  de regula

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 9 months later...

Buna seara. Va scriu in legatura cu un retrofit de oglinzi pe care vreau sa il realizez pe un golf 7 2017. Incerc fara succes sa gasesc suportul de oglinda stanga(doar componenta metalica care fixeaza oglinda de usa), pentru ca actualul este rupt. Suportul este pentru oglinda rabatabila electric(diferit fata de cel de pe oglinda rabatabila manual). Cunoasteti cumva un cod pentru aceasta componenta? Nicaieri nu o gasesc separat din pacate. Poate aveti experienta in acest sens. Va multumesc anticipat pentru ajutor.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Vine bratul cu totul. Daca vrei un cod la acesta, seria sasiu si te ajut

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Multumesc frumos pentru raspuns. Voiam sa reduc costurile la minim, achizitionand doar piesa defecta din tot ansamblul. Am codul ansamblului.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu se comercializează separat

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mda... ma gandeam ca poate sunt dezmembrari auto care ar putea avea componente pana la nivelul asta. 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

la dezmembrari vand oglinda completa.

 

10 hours ago, sonyboy said:

Multumesc frumos pentru raspuns. Voiam sa reduc costurile la minim, achizitionand doar piesa defecta din tot ansamblul. Am codul ansamblului.

daca ai codul ansamblului il comanzi de la orice magazin de piese.

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

6 hours ago, sonyboy said:

Mda... ma gandeam ca poate sunt dezmembrari auto care ar putea avea componente pana la nivelul asta. 

Garantat nu, decat daca au una sparta, deteriorata, etc...slabe sanse

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Va multumesc pentru raspunsuri.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Salut, am un golf 7, oglinzi pliabile ... cumpărată recent. Mai exista unii oameni care lovesc oglinzile și fug. Evident ca dupa orice lovitura la oglinda este un delay la pliere. Aveți idee dacă merge o reglare din vcds sau direct una noua?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

F l o r i n

Din pacate nu merge nimic reglat din vcds

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!