Jump to content
CipiVRS

Skoda Octavia 2 RS ... Facelift

Recommended Posts

CipiVRS

Ai dreptate, acuma am vazut, mi-a placut modelul asa ca nu mai conteaza daca e R5 sau RS😁

• Haha 4

CipiVRS

Urmeaza un filtru de aer KN si o bara de rigidizare de pe diesel daca o sa se potriveasca pe TFSI-ul meu

image_0-1.jpg

Edited by CipiVRS

CipiVRS

Filtru KN a sosit, cu bara de rigidizare inca sunt in dubii, intre timp RNS-ul 315 mi-a păpat bateria

20190216_144101.jpg

kta092
On 1/17/2019 at 3:32 PM, CipiVRS said:

Jantele de Octavia 3 RS au sosit, sa vina vara

20190117_151339.jpg

20190117_151345.jpg

Salutare,cat te-au costat si de unde le-ai luat daca nu te superi.Cred ca or sa arate bine rau pe masina.

CipiVRS

Jantele au fost 500 de euro cu cauciucuri noi de vara Continental

Intre timp am schimbat uleiul, urmeaza distributia si ITP-ul, sticle de oglinzi heliomate

20190306_174737.jpg

CipiVRS

Atât de aproape...

20190309_124455.jpg

20190309_124515.jpg

• Confused 1

CipiVRS

Azi am schimbat distributia+ulei si filtre, jantele de Octavia 3 Vrs sunt la locul lor

20190311_163925.jpg

20190311_163950.jpg

20190311_163958.jpg

• Like 1
  • Upvote 6

rares v

Frumos exemplar! De ce nu ai mers pe o varianta de navi cu android sau mirror pt waze etc

Cu motorul ai avut probleme, lant, ulei etc?

CipiVRS

O sa cumpar o navigatie aftermarket cu android, cu distributia si uleiul nu am avut probleme, uleiul il schimb la 10000 de km si imi papă intre schimburi 1 litru de ulei.

Distributia trebuia schimbata ca au trecut 5 ani de la primul schimb iar ca si km parcursi 50.000

CipiVRS

Si schimbatorul de Octavia 3 Vrs

20190321_162237.jpg

davides

Interesant schimbătorul.. Poți da niște detalii, în privat sau aici.. Mulțumesc 

CipiVRS

Schimbatorul este original de pe Octavia 3 Vrs și a trebuit adaptat pe rama de Octavia 2

• Like 1

davides

Mulțumesc de info

Mihai9224

Salut. Am si eu o Octavia 2 facelift și am cumpărat o bară de rs, in momentul in care am montat drl-urile am observat ca acestia au 3 pini și mașina mea din fabrica are doar 2. Cum le ai facut sa se aprindă? Ai mai tras vreun fir de undeva? Ca am incercat sa îi pun doar cei doi pini dar nu se aprind😑😑😑...

CipiVRS

Sal, eu le-am legat de la mufa de far pe firul de pozitie neavand posibilitatea de activa din soft daylights-urile, am cumparat mufe cu 3 pini.

La mine merg doar pe o faza adica cea cu intensitatea mai mică ca să nu deranjez pe ceilalți participanți la trafic pe timp de noapte.

loghy

@Mihai9224 ai 3 fire pentru ca 2 sunt de alimentare si unul este masa. Modulele se aprind la 2 intensitati diferite: maxima pe post de DRL, ambele faze alimentate si redusa la aprinderea farurilor, o singura faza alimentata. La RS becurile de pozitie din far sunt dezactivate si modulele led sunt si pe post de pozitie la intensitate redusa.

Banuiala mea este ca la tine nu se aprind pentru ca trebuie dezactivata verificarea de bec ars: rezistenta led-urilor este mai mica decat a becurilor cu incandescenta, masina nu gaseste rezistenta asteptata pe modulele respective, considera ca becurile sunt arse si atunci taie alimentarea.

Am facut aceeasi modificare si cred ca asta a fost solutia.

CipiVRS

În sfârșit am pus și pe stânga sticlă heliomata

20190423_175215.jpg