Jump to content

Skoda Octavia 2 RS ... Facelift


CipiVRS

Postare recomandată

Ai dreptate, acuma am vazut, mi-a placut modelul asa ca nu mai conteaza daca e R5 sau RS?

Link către comentariu

Urmeaza un filtru de aer KN si o bara de rigidizare de pe diesel daca o sa se potriveasca pe TFSI-ul meu

image_0-1.jpg

 

Modificat de CipiVRS
Link către comentariu

Filtru KN a sosit, cu bara de rigidizare inca sunt in dubii, intre timp RNS-ul 315 mi-a păpat bateria

20190216_144101.jpg

Link către comentariu
  • 3 weeks later...
On 1/17/2019 at 3:32 PM, CipiVRS said:

Jantele de Octavia 3 RS au sosit, sa vina vara

20190117_151339.jpg

20190117_151345.jpg

Salutare,cat te-au costat si de unde le-ai luat daca nu te superi.Cred ca or sa arate bine rau pe masina.

Link către comentariu

Jantele au fost 500 de euro cu cauciucuri noi de vara Continental

Intre timp am schimbat uleiul, urmeaza distributia si ITP-ul, sticle de oglinzi heliomate

 

20190306_174737.jpg

Link către comentariu

Azi am schimbat distributia+ulei si filtre, jantele de Octavia 3 Vrs sunt la locul lor

20190311_163925.jpg

20190311_163950.jpg

20190311_163958.jpg

Link către comentariu

Frumos exemplar! De ce nu ai mers pe o varianta de navi cu android sau mirror pt waze etc

 

Cu motorul ai avut probleme, lant, ulei etc?

Link către comentariu

O sa cumpar o navigatie aftermarket cu android, cu distributia si uleiul nu am avut probleme, uleiul il schimb la 10000 de km si imi papă intre schimburi 1 litru de ulei.

Distributia trebuia schimbata ca au trecut 5 ani de la primul schimb iar ca si km parcursi 50.000

Link către comentariu
  • 2 weeks later...

Interesant schimbătorul.. Poți da niște detalii, în privat sau aici.. Mulțumesc 

Link către comentariu

Schimbatorul este original de pe Octavia 3 Vrs și a trebuit adaptat pe rama de Octavia 2

Link către comentariu

Salut. Am si eu o Octavia 2 facelift și am cumpărat o bară de rs, in momentul in care am montat drl-urile am observat ca acestia au 3 pini și mașina mea din fabrica are doar 2. Cum le ai facut sa se aprindă? Ai mai tras vreun fir de undeva? Ca am incercat sa îi pun doar cei doi pini dar nu se aprind???...

Link către comentariu

Sal, eu le-am legat de la mufa de far pe firul de pozitie neavand posibilitatea de activa din soft daylights-urile, am cumparat mufe cu 3 pini.

La mine merg doar pe o faza adica cea cu intensitatea mai mică ca să nu deranjez pe ceilalți participanți la trafic pe timp de noapte.

Link către comentariu

@Mihai9224 ai 3 fire pentru ca 2 sunt de alimentare si unul este masa. Modulele se aprind la 2 intensitati diferite: maxima pe post de DRL, ambele faze alimentate si redusa la aprinderea farurilor, o singura faza alimentata. La RS becurile de pozitie din far sunt dezactivate si modulele led sunt si pe post de pozitie la intensitate redusa.

Banuiala mea este ca la tine nu se aprind pentru ca trebuie dezactivata verificarea de bec ars: rezistenta led-urilor este mai mica decat a becurilor cu incandescenta, masina nu gaseste rezistenta asteptata pe modulele respective, considera ca becurile sunt arse si atunci taie alimentarea.

Am facut aceeasi modificare si cred ca asta a fost solutia.

Link către comentariu
  • 4 weeks later...
  • 1 month later...
  • 4 months later...
  • 5 months later...
  • 1 month later...

Hey Cipri, am o intrebare legata de interior, ti sa potrivit totul perfect? ma refer la bancheta spate si scaunele fata, nu ai avut probleme cu mufele si cu airbagurile? am vryt sa-ti trimit mesaj privat, da's prea nou si nu ma lasa:))

 

Link către comentariu
  • 2 months later...

Salut. A trebuit sa faci ceva modificări la prinderi sau la grila de pe capota pentru a pune bara de facelift? 

Mulțumesc! 

Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!