Jump to content

Skoda Octavia 2 RS ... Facelift


CipiVRS

Postare recomandată

Salutare, va prezint si eu jucaria mea, la baza este o Octavia 2 vRS motor 2.0 benzina 200 cp.

Modificari:

Bara fata facelift completa cu spalatoare faruri

Faruri interior negru cu led

Proiectoare Hella led cu interior negru

Plafon+capace oglinzi negre

Spoiler bara fata+grila masca fata+praguri Milotec

Volan Octavia 2 Rs Facelift

Plafoniera W8 leduri rosii

Jante vara Neptune 18" negre Octavia 2 Rs Facelift

Jante iarna 18" Octavia 3 Rs

+ multe altele

rsz_20150409_154042.jpg

Facelift 13.jpg

rsz_20151222_105751.jpg

FB_IMG_1546663357390.jpg

FB_IMG_1546663402395.jpg

FB_IMG_1546663438952.jpg

Link către comentariu

Stiu ca e chestie de gusturi, dar bara față cu buza proeminenta de jos, pleoapele de pe faruri si chenarul grilei de radiator nu au un aspect fluid, sunt niste adiții care impreuna nu dau bine, no offence! Lipseste si sigla vRS pe grilă, vrei sa fie sleeper sau un vRS? Doar intreb, nu vreau sa iti tai din elan, pana la urma fiecare cum ii place.

Se vede ca e o skoda dar nu se intelege din prima ce este ori mesajul trebuia sa fie clar cand o vezi in oglinda: "este un VRS, puteti sa va dati la o parte". Am vazut multe golfuri 5 doar cu bara față de GTI (probabil +50cp).

Motorul in schimb are potențial, jantele arata bine. :) Ai si o poza cu spatele masinii?

 

Modificat de ct_act
Link către comentariu

In partea din spate e stock, am pus stopuri de facelift dar urmeaza sa pun un difuzor pe bara si un ornament pe eleron amandoua de pe superskoda

La interior voi lucra iarna asta: schimbat climatronicul cu unul de Octavia 3 RS, modificarea grilei si o navigatie Bolero

FB_IMG_1546735583439.jpg

IMG_20160929_212057.jpg.37f4d9f384d7433eb0fdc9.jpg

567c6cbc3be5c_ClimatroniczOctavia3doOctavia2.jpg.4400cd4b9dbbf1af3d5f201415dc14d6.jpg

Link către comentariu

Si inca cateva accesorii: ornamente manere, ornamente praguri spate, suport tableta si organizator portbagaj

o2-indhal3.jpg

o2-inresills-v3-3.jpg

3V0061129.jpg

3V0061128.jpg

5JA061109.jpg

Link către comentariu

Frumoase modificari, la mai multe. Cred totusi ca interiorul asta este de la O3RS Facelift (oricum mai frumos decat la o3 dupa parerea mea de posesor de O3 RS).

Link către comentariu

Din pacate nu pot monta climatronicul de Octavia 3 RS pentru ca as pierde anumite functii ale masinii asa ca am ales combinatia de navigatie Bolero si climatronic de pe Octavia 2 RS Facelift cu rama corespunzatoare

s-l400.jpg

Link către comentariu

Cu ce difera climatronicul de O3 RS fata de O3, respectiv cel de O2 RS Facelift fata de O2 Facelift ?

Link către comentariu
5 hours ago, CipiVRS said:

Din pacate nu pot monta climatronicul de Octavia 3 RS pentru ca as pierde anumite functii ale masinii

cip, din pacate nu sunt compatibile.... deci, nu ai cum sa il montezi.

Link către comentariu

De asemenea nu inteleg ce functii ai pierde ? Poti detalia ?
PS : Ma asteptam sa nu mearga fetele de usi.

Link către comentariu

Afisarea temperaturilor si restul pe display-ul RCD-ului. Dar cel de MQB (O3) nu merge, la Golf 6 a existat un model similar vizual celui de 7 dar adaptat pentru PQ35, la Skoda nu stiu sa existe. 

Link către comentariu

Urma sa spun ca eu am avut pe g6 o clima similara cu cea de pe g7. Nu stiam ca pe skoda nu exista....am presupus ca da.

Link către comentariu

Am primit si climatronicul de Facelift si functioneaza fara probleme, urmeaza rama si navigatia Bolero

6FZTTxu.jpg

Link către comentariu
  • 2 weeks later...

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!