Jump to content

Demontare panou lateral portbagaj - Golf 6 Variant


Robert Sof
 Share

Postare recomandată

Salut,

Am nevoie de putin ajutor va rog, daca are cineva niste schite de demontare a panoului dreapta spate.

Am un zgomot acolo, parca ar fi o piulita care zdrangane intre aripa si contraaripa sau cum se cheama. Am verificat deja toate elementele de suspensie, etc.

Golf 6 Variant, AJ5

Panou marcat in poza.

Multumesc

8663463666_29d0e6e930_b.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Depinde cat vrei sa il desfaci ?

Daca vrei sa il demontezi de tot va trebui sa demontezi incepand de jos ,compartimentele care ascopera roata de rezerva. 

Sau daca vrei doar sa ai acces la priza laterala ,atunci ai un surub la clema metalica de sus si sub laterala de la capatul spatarului mai ai o prindere ,dupa ce le desfaci ,tragi si se declipseaza laterala .

684867900.png

684863800.png

Modificat de calint
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Vreau sa am acces la ramforsarile aripei interioare, se aude ca si cum as avea o piulita sau alt obiect cazut acolo care face zgomot.

Masina are aripa spate dreapta revopsita inainte sa o cumpar eu si cred ca a cazut ceva pe acolo la reparatie.

Cred ca trebuie sa o desprind aproape complet, cel putin partea din spate. Nu stiu cum fac cu bancheta, pare sa fie prinsa impreuna in partea inferioara.

Multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!