Jump to content

Demontare grile aer


roby79
 Share

Postare recomandată

Salutare, in seara asta am observat ca nu mai mi-se aprinde nici un bec de la grilele de aerisire. Exista cumva vreo siguranta separat pt. ele sau pur si simplu sau ars toate ?!? Imi puteti spune cum pot demonta aceste grile ca sa schimb becurile. 

Multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ai leduri, ma indoiesc sa se arda deodate, toate.... adica, sigur nu.

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pai si ce sa fie .... ca nu am observat sa nu mai functioneze ceva ? O sa mai citesc despre sigurante.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

sa nu fie mufa de la grile, iesita. Scoate mufa de la una dintre grile si verifica daca ai sau nu curent, cu pozitia aprinsa

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ok, merci de sfat. Presupun ca trebuie scoasa grila din lacashul ei sau se poate umbla si pe la sigurante ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

la cea de la sofer, ai acces la mufa si fara sa o demontezi - eventual scoti sertarul mic din stanga, bloc de lumini, etc.

Oricum, grila are doar cleme, se extrage usor - eu folosesc scule de plastic, pentru scos trimuri (asta ca sa nu zgarii nimic)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am inteles, am sa incerc.

 Multumesc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 10 months later...

@roby79

Salut, cum ai rezolvat problema? 

Modificat de Manuel N.
Editat de moderator.
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut. Se rezolva asa cum am scris mai sus

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am deafacut grilele si am verificat firele.... Nu au curent, toate sigurantele sunt bune, ceva sfaturi? 

Multumesc 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

incearca sa alimentezi pe direct o grila, vezi daca se aprinde.

o scoti de pe masina si pui pe baterie, la 12 v.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 years later...

Salut, s-a gasit cumva solutia pentru aceasta problema? Nici mie nu mie se aprind ledurile de la grilele de ventilatie si nu am nici o siguranta arsa.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ai verificat daca ai alimentare in mufa acestora?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Am si eu o problema legata de grilele de ventilatie centrale, in sensul ca nu le mai pot actiona stanga-dreapta.Probabil ca a sarit vreun plastic.Ma poate ajuta cineva care a mai desfacut, cu niste sfaturi legate de demontarea grilei centrale de ventilatie?Mentionez ca am incercat cu niste scule de plastic pt.scoaterea trimurilor dar nu am reusit si nu as vrea sa fortez foarte tare ca sa nu deteriorez bordul.Multumesc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

F l o r i n

Sunt doar clipsate. Foloseste o scula pt scos trimurile, din plastic, sa o poti extrage

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 months later...

Salutare, Am si eu pe passat b6 grile iluminate dar nu sunt alimentate electric. Ma puteti ajuta cu info de unde pot trage alimentare ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru grila din mijloc și aia din dreapta te legi de la brichetă iar pentru aia din stânga te legi în blocul de lumini, fir gri + și fir maro -. Eu așa am făcut la mine și merge.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

DA, de la iluminatul interior.

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!