Jump to content

Christmas came early...


msclemike

Postare recomandată

Wow !! Ma bucur ca avem si monstrii de genu pe grup! Sa te bucuri de ea fara incidente! :D cat despre jante, as merge pe ceva de la Rotiform, dar aici tine strict de gusturi.. 

Link către comentariu
3 hours ago, Ice_2k said:

E super... văd că poate face și mirroring...foarte tare. Mai caut ceva pt Android, Daca nu căutăm un iPhone pt mașină. 

3 hours ago, Bebeee said:

Sa o stapanesti sanatos, e superba ?

Masina e prea frumoasa pentru jante Oxigen ?

Mulțumesc. Am ținut cont de ce ați zis și am renunțat la ele. Aș căuta ceva cu puțin spițe...5-6 maxim...

2 hours ago, EmilianPop said:

Wow !! Ma bucur ca avem si monstrii de genu pe grup! Sa te bucuri de ea fara incidente! :D cat despre jante, as merge pe ceva de la Rotiform, dar aici tine strict de gusturi.. 

True...îmi plac mult cele de la Vossen CV3 dar nu știu cât de bine dau pe mașină.

2 hours ago, Boditza said:

Ce racheta ?... Sa o stapanesti sanatos!

?

18 hours ago, cristi511 said:

Cel de B9 e si mai mic :))

Have fun!✌️

IMG_20181203_140846.thumb.jpg.5276f3994a26f825663886e9b1c07629.jpg

Modificat de msclemike
?
Link către comentariu

la acest retrofit lucra un coleg de pe clubaudi, CMG, cel ce a facut o conversie de la C7 3.0tfsi la RS6 C7 sedan, una completa ca de fabrica si ultima data lucra la acest retrofit, este doable dar si pe masura de scumpa insa arata foarte bine plus ca faptul ca ai butonul de start/stop pe volan e exact ca in racing :).

Link către comentariu

Da...am vorbit cu el de mai multe chestii dar chiar asa puternic nu vreau sa intru in masina...un volan, un android auto sau carplay, un stage 1 sau 2 is proiecte ok de viitor dar sa dublez sau triplez valoarea masinii nu e un proiect foarte viabil. ?

 

Link către comentariu
  • 6 months later...
în urmă cu 1 oră, msclemike a scris:

probabil un stage 1 după revizie și înainte de vacanța de la sfârșit de Iulie .

După stage 1 clar nu o să îți mai vina sa o dai. 100 de cai in plus doar din soft schimba datele problemei mult :D

Sper sa nu mă înjure lumea, dar ce consum scoți la drum lung cu ea? Parca știe si sa dezactiveze 4 cilindri.

Link către comentariu

Daca te chinui scoți consumul din poza, dar cu un plin de 70l, dacă mergi corect cu ACC-ul între 120-140kmh și mai accelerezi de 2-3x pana la xxxx kmh undeva la 9,5-10l...

C4BB6D3C-DED9-4399-8038-A17289D04D2F.jpeg

Modificat de loghy
Limite viteze
Link către comentariu

E un consum nesimtit...atat scot si eu la aceeasi medie.

Foarte tare masina dar mai ales impresiile si modul in care ai constientizat ca ti-a intrat pe sub piele.

Drumuri bune!

Link către comentariu

Mulțumesc Cristi...consumul ăla nesimțit l-am obținut in condițiile in care mi-a amorțit piciorul drept având grija cum accelerez și nefolosind deloc ACC-ul. Consumul extern real  fiindcu plinul făcut in Oradea iar in Shell-ul din Parndorf mai aveam range de 180km...

In alta ordine de idei, ne apropiem de a 3a revizie și mâine mergem sa rezolvam o ciupitura din parbriz...

Link către comentariu
  • Administrator
13 minute în urmă, msclemike a scris:

... topicul se poate Închide.

Thread closed

Link către comentariu
  • R_a_z_v_a_n a închis acest topic
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!