Jump to content

Christmas came early...


msclemike

Postare recomandată

frumos cadou ... imi aduce aminte de masinuta de fier pe care si-a dorit-o fiecare baietel in copilarie cand se uita sub brad ce i-a adus mosul

intra greu in subteran ptr ca are unghi mic de atac , avand garda joasa, nu ?

daca o plimbi prin Cluj , poate o sa o vad si eu , trec des pe acolo

sa te bucuri de ea fara probleme

Link către comentariu

Macar culoarea sa fie aceeasi  :))

Sa o stapanesti sanatos!

ps: vai mama!?

Modificat de cristi511
Link către comentariu

Multumesc.  :)

 

@tavitara - nu prea ies prin Cluj cu ea (doar cand o spal) dar da un semn si ne putem vedea la o cafea.

Nu e problema cu garda pt ca garajul subteran e defapt sub bloc, nu  sub pamant...m-am exprimat gresit...problema e cu garajul in sine ca e prea mic... masina e parcata pana in capat...maxim o palma pana in perete...dar botul ii iasa in afara destul de tare... in poza nu se vede bine ...imi e umpic frica de ceilalti "piloti" din bloc care ies/intra pe langa masina... mai ales ca inca nu avem CASCO.1497653431_WhatsAppImage2018-12-01at15_26_31.thumb.jpeg.ec6c303e55095ff52b4373df818b4363.jpeg

Modificat de msclemike
Link către comentariu

Citeste ce a scris, raspunde acolo de ce:

 

"mai ales ca inca nu avem CASCO."

Link către comentariu

Se refera la altceva in fragmentul respectiv. Putem lasa proprietarul sa raspunda? Multumesc ! ;)

Link către comentariu

Mulțumesc mult pentru urări băieți. 

@Retzius Nu prea ies cu ea in sensul că nu e my daily car, nici Cayennul Turbo nu a fost, nici CL63 AMG etc...au fost doar mașini de vacanta, le mai scot doar sa le mai "dezmorțesc" odată la 2-3 săptămâni pe autostradă și le bag la "somn iar". Îmi place să le țin ca un fel de "proiect car", să mă bucur de ele, sa le aduc unele îmbunătățiri după care we move one...sper că pe asta so tin măcar 2 ani...

Parca as schimba jantele astea de acum și le-as cumpără astea:

 

Cat de repede, voi face un drop via VCDS la masina dar doar in modul dynamic, probabil și distanțiere.

Daca ați putea să mă îndrumați, undeva sau către cineva: as dori sa montez un Android auto să mă pot folosi de Waze.

 

Poate și un link la "aparat" as aprecia.

Mulțumesc.??

 

IMG-20181201-WA0026.jpg

IMG-20181201-WA0027.jpg

Link către comentariu

Am o chestie in minte si anume volanul de rs4/5 B9 cu alcantara. Exista 2 versiuni, fie full alcantara fie cu alcantara la 9:15. :)

Pune si niste poze din interior, sa ne delectam privirea.

Personal nu ma omor dupa jantele din clip/poza insa pana la urma banii tai distractia ta.

Parca @Ice_2k a facut un update la ceva platforma noua de navi (care suporta AA si waze) si poate te poate ajuta cu informatii/idei/indrumari. 

Link către comentariu

Poze cu interior probabil zilele astea după ce ii fac revizia si o scot de la detailing, volanul nu are deloc alcantara pe el...e doar perforat...dar îmi place că e mic ?.

Am aflat ceva și eu azi despre android auto pe sistemul mmi dar e pe la 3500ron...cei de la edotec mi-au oferit ceva soluție...care are Youtube, WhatsApp etc etc...dar eu am nevoie doar de Waze, fara să mă folosesc de telefon... atât...nu știu...mi se pare mult, mai vedem. In ceea ce privește sfaturile și ideile "contra" îs foarte receptiv...la fel cum am fost când am ascultat de colegii de forum de la BMW când aveam X6-le... ?

 

Modificat de msclemike
Link către comentariu

Sa o stapanesti sanatos, asta da masina!

Astept cu nerabdare pozele la interior. Primul Rs6 C7 de pe forum, big like!

Link către comentariu

Mie personal mi se pare "cheală" la interior fata de Cayennul Turbo daaar nu le poți avea pe toate...

Chiar sa specific ce as fi vrut sa aibe:

HUD 

B/O sound system (desi mă bate tare gândul să fac un upgrade si la sunet)

Și un mare minus: ventilația in scaune (toate mașinile care le-am avut au avut-o și vara e nasol fara, mai ales când știu că la Audi e cea mai buna dintre toate mărcile ( cred că e răcirea la Audi).

Modificat de R_a_z_v_a_n
Renunta la QUOTE
Link către comentariu
1 hour ago, msclemike said:

Și un mare minus: ventilația in scaune

Din cate stiu la alcantara nu ai ventilatie in scaune. Si eu am scaune exact ca ale tale si nu se putea pune ventilatie, desi cele de piele au.

Link către comentariu
19 minutes ago, Muale said:

wow! ce masina (ce colectie de masini in trecut)

buna viata la Cluj ;)

Da, RS6-le e chiar frumos și chiar sper sa pot ține de el 2 ani...vedem...

13 minutes ago, darksun said:

Din cate stiu la alcantara nu ai ventilatie in scaune. Si eu am scaune exact ca ale tale si nu se putea pune ventilatie, desi cele de piele au.

Așa e, e prima mașină cu scaune alcantara dar deși mă repet, sunt super incantat de ele pentru că nu sunt sensibile deloc, nu trebuie sa umblu cu o anumită culoare de haine, nu trebuie sa port după mine "prosopelul" de protecție pe scaun ? dar minusul este ventilația... vedem..."da de nu oi muri" la vara fara ea...?

Link către comentariu

Racheta! Superba masina?..

Sa o stapanesti sanatos si sa te bucuri de ea! Poate te prind si cu asta (ca si cu CL'u) pe drumul din Ungaria spre Ro. Tin minte ca la vama Bors, erai in fata mea cu CL'u si "te-au tras pe dreapta" vamesii sa se uite la masina, era bomba masina:D.

Sa o stapanesti sanatos si sa te bucuri de ea!:Driver:

Link către comentariu

Am trecut vara fara probleme, nu am simtit lipsa ventilatiei. :)

 

Sa o plimbi sanatos! My dream car!

Modificat de darksun
Link către comentariu
54 minutes ago, mada_13 said:

Racheta! Superba masina?..

Sa o stapanesti sanatos si sa te bucuri de ea! Poate te prind si cu asta (ca si cu CL'u) pe drumul din Ungaria spre Ro. Tin minte ca la vama Bors, erai in fata mea cu CL'u si "te-au tras pe dreapta" vamesii sa se uite la masina, era bomba masina:D.

Sa o stapanesti sanatos si sa te bucuri de ea!:Driver:

Mulțumesc. 

P.S. Da un semn next time când treci pe langa mine. ?

49 minutes ago, darksun said:

Am trecut vara fara probleme, nu am simtit lipsa ventilatiei. :)

 

Sa o plimbi sanatos! My dream car!

Mulțumesc. ?

Link către comentariu

Felicitari pentru achizitie! Am pus si eu ochii pe una aproape la fel, pe dasweltauto.at, insa imi lipsesc vreo 70 de mii de euro pentru un moment :)

Link către comentariu
18 hours ago, cristi511 said:

Parca @Ice_2k a facut un update la ceva platforma noua de navi (care suporta AA si waze) si poate te poate ajuta cu informatii/idei/indrumari. 

Jucaria pe care mi-am pus-o eu merge f bine cu Apple CarPlay dar not so much cu Android Auto. 

@msclemike Superba, s-o stapanesti sanatos!

Link către comentariu

@Ice_2k Daca te rog îmi poți trimite trimite linkul cu "aparatul", in plus: nu am USB la mașină nicăieri , doar o mufa AMI și din ce am văzut pt Carplay/Android auto ai nevoie sa legi telefonul direct la mașină prin USB. ?

Link către comentariu
  • R_a_z_v_a_n a închis acest topic
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!