Jump to content

Discover Media 2017 - redare video


misucatinas
 Share

Postare recomandată

Salut, 

Recent am achitionat un B8 la comanda si am adaugat optional Discover Media. Intrebarea mea este cum as putea redea un video de pe usb/sd card/bt oricare. Colegea mea care are Audi Q3 penultima generatie poate reda video de format mp4. 

Multumesc. 

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Nimeni de nicaieri! :( 

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu a raspuns nimeni pentru ca nu stie nimeni sa mearga asa ceva pe Discover Media. 

Nici la MIB1 nu mergea playback video la VW / Seat / Skoda in timp ce la Audi mergea prin MediaIn de pe un iPhone/iPod compatibil. Solutia acolo era schimbarea cablului care venea cu masina cu unul de la Audi.

La MIB2 nu stiu/cred sa mearga asa ceva.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ce fain ar fi :) 

Colega cu Audi Q3 merge prin SDCard. 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Din cate stiu, numai versiunea Pro este capabila sa redea fisiere video. Dar, ar trebui sa studiezi manualul, acolo trebuie sa fie trecut ce este capabil sa redea varianta Discover Media. 

Modificat de Lotta
adaugare informatie
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Si daca nu suporta Discover Media sa redea video, ce anume impiedica, softu sau hardware? Sigur se poate activa undeva la soft. 

De stiam poate as fi ales Pro atunci cand am facut comanda, pacat ca cei de la dealer habar n-au de tehnologie. Am intrebat multe si nu au stiut sa raspunda. 

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 year later...

Am Discovery Media MIB 3 sau cel putin cred ca asa se numeste (este model 2020) si nu pot vedea poze. Pot vedea video dar nu pot vedea poze (jpg). Stie cineva cum se poate rezolva sau ce activa??

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!