Jump to content

Trapa/panoramic - probleme Passat B8


vladtrs
 Share

Postare recomandată

Salutare.

 

Am si eu o problema cu garnitura de la trapa, sticla mobila.. e stramba. La inchidere, daca nu am grija sa intre drept in locas, si intra stramb, imi intra apa in masina. Din ce am inteles, nu se poate inlocui doar garnitura.. e adevarat? Am cautat sa cumpar SH sticla.. nu am gasit pe nicaieri. Singura solutie cred ca ar fi una noua.. insa e cam aiurea.. schimbi toata sticla ptr un cheder deformat (si mai e si foarte scumpa)

 

A mai intampinat cineva problema? Aveti ceva solutii? Am primit si recomandare sa tai bucatica aia stramba.. cica n ar intra apa. Ce parere aveti?

 

spacer.png

 

spacer.png

 

spacer.png

Modificat de Danny
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

readusa la forma initiala cu aer cald. daca o decupezi, as zice ca intra apa.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ai idee cineva prin zona Neamt (sau din tara) care sa faca asa ceva? Adica care sa mai fi facut.. sa fie "profi" :) Ca de incercat.. pot incerca si eu.. insa ma gandesc sa n-o deteriorez mai tare :)

Modificat de Danny
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 months later...

Se pare ca si la mine exista o problema cu panoramicul.

De ceva timp cand ploua gasesc apa predominant in fata la pasager si apa se scurge pe langa bord. Si exista umezeala pe stâlpul din dreapta parbriz.

Scurgerile de la parbriz nu sunt problema.

Daca stie cineva un service ok in Bucuresti care se ocupa de revizii pentru panoramic rog sa imi trimita un pm.

Multumesc anticipat.

Modificat de TheOne06
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

trebuie verificate si desfundate furtunele

cu ceva rabdare te descurci si fara service

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

M-am chinuit astazi vreo 3 ore sa le desfund, erau infundate fix unde se imbina. 

Oricum as vrea sa merg la un service specializat sa imi greseze si sa imi mai curete pe acolo sa nu mai patesc ce am patit acum.

S-a patat si plafonul si stalpii din fata si a intrat destul de multa apa pe partea dreapta.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!