Jump to content

Achizitie WV Passat B6


dedy66
 Share

Postare recomandată

Bună ziua, 

Vreau sa achiziționez passatul de mai jos. Codul motor este BMR. Ce părere aveți? Din auzite, am înțeles că unele motoare sunt problematice. Știu ca prețul e mai mare, dar primesc garanție în scris. 

https://autodelrulate.ro/cars/volkswagen-passat-2-0-tdi-highline-4/

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am vazut passatul asta 'pe viu' la autodel acolo.. mie mi-a placut, e super masina, pacat ca nu are comenzi pe volan la pretul ala..

Din cate stiu, cei de la autodel aduc masini cu tirul, dar avantajul este ca le verifica, repara, si apoi le vand..

O chestie nasola am vazut, cand scoteau baietii masinile din depozite, le dadeau bine in gura.. acum,cine stie, eu zic ca merita..

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

3 minutes ago, RandyShadow said:

Am vazut passatul asta 'pe viu' la autodel acolo.. mie mi-a placut, e super masina, pacat ca nu are comenzi pe volan la pretul ala..

Din cate stiu, cei de la autodel aduc masini cu tirul, dar avantajul este ca le verifica, repara, si apoi le vand..

O chestie nasola am vazut, cand scoteau baietii masinile din depozite, le dadeau bine in gura.. acum,cine stie, eu zic ca merita..

Și eu l-am văzut pe viu și mi-a plăcut, pare ceva mai special. Într-adevăr nu îmi place că nu are comenzi pe volan, dar din ce știu se poate schimba volanul?! 

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da, poti sa il schimbi.. ar fi bine sa il bagi pe cel de facelift(de golf 6),doar ca iti trebuie cateva chestie, printre care si calculator coloana de directie.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

2 minutes ago, RandyShadow said:

Da, poti sa il schimbi.. ar fi bine sa il bagi pe cel de facelift(de golf 6),doar ca iti trebuie cateva chestie, printre care si calculator coloana de directie.

Se ocupă de așa ceva cineva prin Suceava? 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ce e de fabrica rămâne cel mai bine făcut.este o masina frumoasa dar greu de întreținut la interior.Are poze frumoase...dar nimic care să convingă.Nimic legat de service...Ca una e frumoasa si funcțională.Primul lucru ..are vopsită usa dreaptă față,csrte service...hartii de tuv?? Gasesti deja la 2009 deja la 6000  cu motor Cr.Restu e decizia ta.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

dsg cu 260.000km? mai bine nu.

 

La 260.000km trebuie sa aiba cel putin 4 revizii la DSG. Reparatie daca se strica ceva, este 25% din valoarea masinii.

 

 

 

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Deci sa mai pună omul 20000€  sa cumpere cu 0 km la Dsg??Există masina second perfecta?Plus nu ai confortul ca te speri ca bagi 1000 de euro în cutie.Daca faci un calcul Volant cu filtre . ulei  si distributie îs imediat 3000 Ron.Sa o mai cumpere ??

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

E de bun simt sa nu cumperi un dsg cu atatia kilometri, nu crezi? Mai bine isi ia manuala, la asemenea rulaj.

 

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

E parerea dumneavoastta.Am cunoștință care are 330000 km si luat la 280000 km si nu ar mai vrea manuală.Asta nu conteaza? Adica vrem si confort dar sa nu costa.Daca nu esti dispus sa plătești pt confort atunci .....cumperi manuală.. Ca astea nu se strica....Din fericire au început si la noi sa fie oameni care repara Dsg.am condus manuală.. apoi robotizara...acum Dsg...dar deja sunt dispus să plătesc mai mult pt confort.Daca ai bani cumperi Dsg.. daca nu, rămâi pe învârtit în mămăligă.

Important e partea financiară cat investesti in masina si cand tragi linie sa nu fi sentimental.ca poate sa cumpere si altceva.Din fericire am si eu un B6 2010...dar prefer să am  o masina de asta  în loc de o masina mai noua si mai scumpă de la un producător local.de ce? Pt ca financiar prefer să bag bani in confort, siguranta,ținută de drum.optionale.

Si ca si concluzie :e decizia omului  ce ii dorește inima.

 

Modificat de tttrix
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mulțumesc tuturor pt sfaturi. Dar de motor ce părere aveți? 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Administrator

Ai aici aprox 250 de pagini.... 
Rog citeste Regulamentul inainte de a deschide un topic nou - ia-o ca pe un avertisment verbal

Ia topicul indicat la lectura, cauta informatii despre motor, etc... nu pur si simplu deschizi un topic cu un anunt de pe un site - Vreau VW.... Este lipsa de respect pentru utilizatorii si moderatorii ce doresc sa tina informatia de pe acest site cat mai compacta 

Mersi

Inchis!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Dudu a închis acest topic
  • 3 years later...

Vreau sa cumpăr un passat  b6 euro 5 2.0 diesel. Ce motor îmi recomandați, cel de 140 cp sau cel de 170 cp și ce cod motor.

Modificat de Mihai Luigi
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • lupo_bv a deschis acest topic
  • lupo_bv a închis acest topic
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!