Jump to content
Sign in to follow this  
razvanemilian

Softul pt Dieselgate creste consumul?

Recommended Posts

razvanemilian

Salutare baieti, 

Detin o Jetta 2012 1.6 tdi, 105 cp si anul trecut prin septembrie am fost de acord sa mi se aplice softul pt noxe pregatit de vw in urma scandalului cu noxele. Dupa cateva zile am observat o crestere usoara a consumului si m-am gandit sa las pt o perioada, poate isi revine. A trecut 1 an de zile si in afara orasului nu mai vad consum de 5, cel mai mic de 6.2 si in oras cel putin 9.5, media fiind de 10-10.5. Stie cineva daca pot scoate acel soft sau daca se poate sa revin la softul initial al masinii? Cu cheltuielile ma pot impaca, dar psihic nu. Una e sa consume asa un benzinar de 2.0 sau un 3.0 tdi si alta un motor de 1.6. 

Multumesc.

Edited by razvanemilian

trust_24

din ce citisem eu, de fapt asta au fentat cei din vw cu vechiul soft... consumul mai mare

Dudu

Aici sunt 66 de pagini despre DieselGate... Rog cititi si continuati discutia acolo

Mersi

Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...

Important Information

Acest site folosește cookie-uri. Continuarea navigării reprezintă acceptul dvs. pentru această folosință. Pentru mai multe detalii privind gestionarea preferințelor privind cookie-uri, vedeți Politica de utillizare cookie-uri