Jump to content

Schema sigurante polo 6r


sebastian stefan
 Share

Postare recomandată

sebastian stefan

Are cineva o schema cu sigurantele de la 6r? Am facut astazi un scurt si a trebuit sa stau sa masor fiecare siguranta,deoarece in cartea masinii nu exista schema,si nici in compartimentul sigurantelor.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

sebastian stefan

Mulțumesc mult! Am  google setat pe romana si n-am gasit.Stiu ca la vechiul polo 9n era un cartonas in compartimentul de sigurante si credeam ca asa e si la asta nou.

Modificat de R_a_z_v_a_n
Renunta la QUOTE
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mesajul din postul resp nu iti era adresat tie. Era valabil pentru un coleg care era f comod si astepta un raspuns dedicat.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Serban Daniel

Stie cineva daca Polo 6R are siguranta pentru becul de la brichetă? Am schimbat becul dar tot nu se aprinde iar din schema de sigurante reiese ca nu are. A mai intampinat cineva problema asta?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

No offence...dar ai avut curiozitatea sa citesti doua posturi mai sus? Fuse 42, 15A Cigarette lighter, 12 V socket. :ceuameni:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Serban Daniel

Am citit, tocmai de aceea am întrebat. Bricheta funcționează, iluminatul la ea nu fuctioneaza.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu are sig separata. Vezi daca vine curent la bec. 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 year later...

Salut. Pe schema electrica imi puteti spune va rog care este siguranta pentru luminile din interior (plafoniera, parasolare). M-am uitat si nu reusesc sa gasesc termenul.

Multumesc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

SB 21 de 10A,

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Multumesc Al Bundy. O zi buna,

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 5 months later...

Mă puteți ajuta cu o schema cu pinii mufei rcd_ului?

Vreau să-i pun o camera marsarier și din ce am citit s-ar putea pune pe pinul de la Aux...

Multumesc

Screenshot_20201104-131200~2.png

Modificat de uratzelul_flo
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 year later...
Ilie Alexandru

Salut baieti, am o problema la polo ul meu, nu mai merge claxonul si eram curios daca exista siguranta pentru el sau nu? 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Exista. Cod motor si an fabricatie?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ilie Alexandru

cayb 2010

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 7 months later...

Bună seara. Dacă mă poate ajuta cineva: polo 1.4 tdi, 2015, care este siguranța pentru pompa de la rezervorul lichidului spălat parbriz. Fotografia este de pe mașina în cauză.  Mulțumesc anticipat. A6TQsR2.thumb.jpeg.5f9375d200cb12d97aac82ed8c53fa82.jpeg

Modificat de sorinaciu
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Asta marcata cu rosu:

A6TQsR2.jpeg.36d7b06b1b1faea83d29bad90d7bbbc5.thumb.jpeg.ecb5af8741ef2ce7a915bcc47a5bdb28.jpeg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@adrian001 mulțumesc frumos, voi încerca mâine, nu mai funcționează pompa, lichid este în rezervor, ștergătoarele funcționează......dar nu stropește lichid.

Mulțumesc pentru răspuns. 

Modificat de sorinaciu
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!