Jump to content

Golf 6/Jetta - Repere / accesorii OEM


psyk3
 Share

Postare recomandată

In germania a aparut un pachet sport destul de frumusel. Preturile pentru Germania sunt acceptabile, mai mult ca sigur in Romania vor fii duble !! Asteptam catalogul cu accesorii originale sa vedem cum ne mai uimesc cei de pa Porsche. :Driver:

Pagina cu accesorii originale o gasiti aici

Cod spoiler fata: 5K0071609 GRU - pret:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

mda, mufa USB 160 euro (ce-o fi frate asa scumpa). deja incepe sa merite rcd 510 ca bani. oricum, e bine ca le-au pus. sper sa se poata comanda si pe la noi cate ceva.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Avand in vedere ca urmatoarea mea masina va fi mk6, e imbucurator pt mine faptul ca au aparut deja accesorii originale.si la preturi foarte accesibile (din punctul meu de vedere)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

mda, mufa USB 160 euro (ce-o fi frate asa scumpa). deja incepe sa merite rcd 510 ca bani. oricum, e bine ca le-au pus. sper sa se poata comanda si pe la noi cate ceva.

Nu este doar mufa USB, contine si adaptorul pentru I-Pod ! Este Ok pretul pentru cine nu a fost inspirat sa aleaga RCD510. Sa speram ca vom avea si in Romania aceleasi preturi.

post-3973-1227704823_thumb.jpg

Modificat de psyk3
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

hmmm, da, asa e, dar cum nu am si nici nu vreau ipod, nu am luat in calcul si asta. tot e scumpa pt o mufa, dupa mine, cu toate astea sunt sanse sa iau, ca rcd 510 mi se pare scump pt nevoile mele.

observ in poza insa ca asta e g5 sau altceva, dupa cum arata climatronicul, diferit de g6. corect?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Aici puteti sa vedeti un filmulet de intrudecere in care este Golf VI cu Kit-ul acela sport. Jantele sunt bestiale !! :)

post-3973-1228007304_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

iar de aici se poate lua fisierul care contine explicatiile pt accesorii. http://www.volkswagen-zubehoer.de/prospekt...spezifisch.html

se gasesc si pt alte masini nu doar g6.

si din ce vad la preturi, mufa USB e 30 euro. logic, nici nu merita mai mult. vad si cauciucuri de iarna cu tot ca jante (tabla/aliaj) la 200 euro. ar merita. oare vor aduce si la noi din chestiile astea, la acelasi pret?

Modificat de mandelu
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu va fi acelasi pret, se mai adauga cel putin costul transportului si adaosul dealer-ului.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

pai da, dar pretul de acolo nu e pt dealeri, e pretul pt utilizatorul final. deci, pt dealer, preturile sunt mici. dupa aia, da, e cum zici tu, mi s-ar parea normal sa nu fie mai mult de 20% in plus.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

cand gasiti o lista din aia si in engleza, dati de stire. nu ma descurc deloc cu germana :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

de faruri cu xenon stie cineva ? vad ca nu prea exista modele cu asa ceva...si ce bani sunt

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Se pare ca doar din noiembrie 2009 vor fi disponibile farurile cu xenon.Cel putin asa spunea cineva in topicul 'configurare golf 6'

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

da, dupa cum spunea un coleg de forum, din noiembrie 2009 se vor putea comanda si daca vor costa ca la g5, sunt 1100 euro cu tot cu tva. faptul ca sunt disponibile la scirocco nu inseamna ca trebuie si la g6. e foarte ciudat faptul ca desi au tehnologia, inca nu sunt disponibile la vanzare. e foarte posibil sa aiba de-a face cu faptul ca in germania e posibil sa nu mai aiba voie masini cu xenon in viitorul apropiat (am auzit o stire de genul) si probabil au zis sa mai astepte, ca sa nu le bage si apoi sa le scoata.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

cand gasiti o lista din aia si in engleza, dati de stire. nu ma descurc deloc cu germana :icon_thumright:

Dorinta indeplinita !! CLICK HERE

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 5 weeks later...

Las ca maine ma duc sa-mi ridic wagen-u VI :) si-l intreb cum e cu trebusoara asta . Poate stie ceva mai concret acum ca au trecut si sarbatorile s-or mai fi pus in miscare cu detallie. Eu as vrea sa aibe de la ABT . Ca altfel tre sa astept pana in octombrie petru jante Konig.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

mie personal nu imi place. spatele e ok, dar in fata grila la radiator e urata iar spoilerul este parca prea inalt.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Administrator

Aici se discuta despre Accesorii originale, nu despre accesorii ABT sau accesorii tuning

Este cam devreme pentru asa ceva

Ramaneti OnTopic va rog

Mersi!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Scuze daca gresesc!! Dar nu vad pe site-ul ala sa fie vorba direct de ABT. Asa ca nu stiu cat de offtopic este :icon_thumright:. Poate da norocul peste noi si apar printre accesoriile uzuale si cateva piese ABT. Am impresia ca site-ul ala e tot al lui VW dar nu vad referinta directa la ABT ci la VW.de . Eu stiam ca abt e mana in mana cu vw la optionale.Sau sint complet separati ? In catalogul ala scrie Volkswagen Genuine front spoiler si altele . Alea nu sint de fapt ABT? Intreb ca sint nedumerit si chiar sint interesat de ce se poate comanda local(dealeri din Ro) in special .Sorry daca e off topic dar eu am impresia ca la unele accesorii s-au combinat cu abt. Nu le fac reclama ,stiu doar ca sint in realtii stranse cu vw.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Au aparut si primele machete ale G6. Codurile sunt urmatoarele:

5K0099300 C9X pt modelul in 4 usi la scara 1:43

5K0099300A B9A pt modelul in 2 usi la scara 1:43

5K0099301 C9X pt modelul in 4 usi la scara 1:87

C9X Deep Black Perleffekt

A7W Reflexsilber Metallic

A5Q Shark Blue Metallic

C5F Bluegraphit-Perleffekt

B9A Candyweiss(disponibil deocamdata doar pt modelul in 2 usi)

ftrahdv87xlop8kpr2gz_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

pai hy sa va starnesc o mirare.am comandat un golfulet si cu un rcd 210 si am vrut sa optez pt rcd 310 apoi insa a fost prea tarziu.ideea e urmatoarea ca am sunat la reprezentanta sa mi zicaun pret pt rcd 310 si mi au zis .........41 de milioane fratilooooooooooorrrrr

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

In caz ca vreun coleg, posesor/viitor posesor de Golf6 doreste sa-si upgradeze masina cu un frumos volan de Golf 6 GTI (cusaturile sunt cu rosu) il invit sa urmareasca sau sa participe (daca doresc bineinteles ;) la urmatoarea licitatie -> VW Golf VI GTI Leather Steering Wheel :ceuameni:

Din ce-am inteles, tipul care-l vinde a motat volanu' si pe un Golf 5, Touran si EOS neavand probleme cu el :D

P.S.: Sper sa nu se considere ca fac reclama sau ceva, nu am absolut nici o intentie sau implicare, pur si simplu mi-a sarit in ochi cand cautam ceva pe ebay, iar cineva poate chiar si-ar dori un astfel de volan

P.S.S.: Pacat ca nu-i si multifunctional ca era cireasa de pe tort ;)

Modificat de Riddler
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!