Jump to content

Funcționarea acestui site este susținută de cele 3-4 firme ce afișează bannere între posturi. Ar fi o plăcere pentru noi dacă ar fi adăugat site-ul nostru în lista de excepții ad-block. Ne-ar ajuta foarte mult susținerea acestei comunități. Promitem și veți vedea că nu avem reclame intruzive și nici deranjante. Mulțumim! :) 

CristiALF

Revo vs APR

108 postări în acest subiect de discuţie

CristiALF

Nu am masurat nimic

Distribuie această postare

Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
aureliandan

Cum ti se pare accelerarea, este constanta sau cu bruscari ? Poti sa iti dai seama daca a scazut lag-ul la accelerare, raspunde mai repede dupa apasarea pedalei de acceleratie ? Ar fi interesant doar pentru statistica daca scade consumul la mers normal, constant, gen autostrada.

Link către postare
CristiALF

Accelerarea este constanta, nu am sesizat nimic aiurea pana in prezent. 

Inca nu am facut foarte multe teste, nu stiu ce sa zic despre raspunsul la apasare..

Despre consum - o sa vedem...la mers pe autostrada nu ma astept sa scada. Prin oras insa ar putea sa o ia un pic la vale, ar fi bine :) . 

Link către postare
aureliandan

Ma astept sa scada consumul la viteza de croaziera pe autostrada, cam asa se lauda toti, cel putin pentru stage 1.
Asteptam impresii dupa cateva zile. Sunt curios cum raspunde haldexul la plecarile de pe loc cu noul cuplu si CP. Nu cred sa ai probleme cu alunecari ale ambreiajului la schimbarea vitezelor

Link către postare
Iulian M

Practic acum ai cifre de GTI. 

Greu sa mai dai inapoi dupa asta :D

• Upvote 1

Link către postare
CristiALF

Nu exista nici un slip, am fost atent la acest aspect. Haldex-ul isi face treaba, toata puterea e pusa jos. Micile teste au fost facute cu plecare de pe loc, dar fara launch control.

Nu mai da nimeni nimic inapoi @Iulian M, iti dai seama :) . Ideea e sa nu fie probleme, ca altfel nu vrea nimeni sa dea nimic inapoi.

Link către postare
Ionescu George
3 hours ago, Iulian M said:

Practic acum ai cifre de GTI. 

Greu sa mai dai inapoi dupa asta :D

Asta pana primeste si GTI stage 1, ca nu prea are sens 1.8 cu soft vs 2.0 stock, nu e ca si cum brusc 1.8 cu stage 1 e vreun giant killer, dar cu siguranta e mult mai fun decat stock.

Modificat de Ionescu George

Link către postare
quattro3001

Am revo pe masina si nu sunt multumit ....... deci daca as avea de ales intre REVO si APR as alege MRC ...... tocmai ce am facut un sot la MRC la un Ford focus rs 2 si masina este BOMBA , soft facut in timp real pe strada nu click si gata !Costa dar Merita 100% 

Link către postare

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont

• Activi pe această pagină   0 membri

Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.