Jump to content

S Kodiaq Moon White


yanq

Postare recomandată

Chiar este un craniu. Se disting in mod clar oasele frontal, parietal, temporal si occipital.

Ceea ce nu am concluzionat inca este daca e de provenienta dinozaur sau predator2.

Link către comentariu

Hai ca esti din nou pe val... :))

Nu ca as vrea sa fac traseul...dar banuiesc ca la fel tii pentru tine trackul?Adica duci mai departe secretomania? :)

Link către comentariu

Nu este niciun secret traseul. Însă eu nu memorez track-uri. Nu folosesc vreo aplicatie in acest sens. Doar Google Maps (si offline) cu diverse repere memorate in prealabil.

Acum a fost haios ca reperul pe unde credeam noi ca este drumul era memorat eronat la aprox 1 km in amonte.

Si la trecerea initiala pe langa cel pe care trebuia sa o luam am afirmat "bine că nu e ăsta ca nu pare chiar abordabil" ?

 

 

Screenshot_20201020-193133_Maps.jpg

Screenshot_20201020-193224_Maps.jpg

Link către comentariu

Ia-ti anvelope,o chinui inutil cu anvelope de strada. Recunosc, n-as avea curajul sa ma aventurez daca as fi in locul tau in configuratia asta.

Link către comentariu

Nici chiar, ma gandeam la niste simexuri si niste jante cu et negativ ?

 

Sincer masina nu mi se pare făcută pentru asa ceva, din punctul meu de vedere e o masina de strada un pic mai înaltă but whatever floats your boat! 

Link către comentariu
On 10/23/2020 at 5:25 PM, yanq said:

 

20200702_175634.jpg

Cumva discurile spate încep sa prindă rugină? Ar fi in trendul normal al modelelor VAG.

Link către comentariu

O nouă aventura. De data asta Munții Baiului cu intrare (fara interdicții) prin Secăria si plan de ajuns la Lacul Orjogoaia.

Insa cum planul de acasa nu se potriveste mereu, din motiv de prima pană experimentată aproape de popasul uriașilor(telegondolă), am fost nevoit să fac o coborâre horror în Azuga (roată îngustă+ploaie)...dar in final totul a iesit bine. Am bifat 3 vârfuri alpine, cel mai înalt Baiul Mare.

 

FB_IMG_1603623194820.jpg

FB_IMG_1603623197418.jpg

FB_IMG_1603623199848.jpg

FB_IMG_1603623204699.jpg

FB_IMG_1603623202102.jpg

Link către comentariu

Desi am facut-o de multe ori pana acum urmarindu-ti topicul, tot continuati (tu si masina) sa ma surprindeti :)

:icon_thumleft:

Link către comentariu

Stiu ca adrenalina si entuziasmul sunt mari dar ar trebui ca la fiecare iesire sa fiti cel putin doua trei masini. Poate aceasta prima patanie cu pana o sa-ti mai dea de gandit :). Urmaresc de ceva vreme niste baieti din RO care fac overlanding, cam ca tine dar o idee mai hard. Land Cruisere, Nissan Patrol, jeep, toate echipate cu 33"/35", simexuri sau alte variatii pentru astfel de teren, blocante spate/fata si tot intampina probleme dar se ajuta ... rezolva in teren dejantari, se trag cu troliile unul pe altul repara mici probleme mecanice aparute etc. Cand te vad singur pe coclaurile astea parca am o strangere de stomac :). Anyway, sper sa nu ai parte de incidente si sa te bucuri mai departe de pasiunea ta. 

 

Link către comentariu
  • 3 weeks later...

In acest weekend Kodiaq-ul meu a trecut printr-un mic proces de reînnoire spirituală. Prin intermediul unui coleg de forum am realizat o serie de update-uri pe control units-uri, astfel:

- 08 - Air Conditioning - a fost trecut de la 2001 la 2005 sw version,

- 03 - Brakes - de la 0513 la 0524,

- 13 - ACC - de la 0233 la 0383 si sw nr 2Q0907572T , acest update fiind cu bătaie lungă 😄 voi detalia in perioada următoare. Ar fi o premieră pentru Ro pe un Kodi dacă va fi completat cu tot ce trebuie 😆

- 47 - Sound System - a primit un fisier odx nou 16C5GEN2 (față de C4) cu activare Fender. Acum in sfarsit Canton-ul sună așa cum ar fi trebuit sa fie de la inceput. Sincer nu aș fi crezut că bass-ul (asa cum se prezenta initial) poate rezona în plămâni dupa update, iar claritatea sunetului si surround să fie imbunatatite in asa manieră. Despre faptul că Skoda practică astfel de "limitări sw" in detrimentul clientilor fata de celelalte surate din grup, nu comentez. Bine ca exista solutii 🙂 

- MiB-ul 2.5 a primit patch pe Android Auto astfel incat sa ruleze Car Stream si Fermata Auto - ambele cu suport complet pentru rulare fara restrictii Youtube (cu interactiune completa din mib) precum si AA Stream pentru mirror la ecranul telefonului in mib (acesta insa cu control de pe telefon - testat Digi Online, HBO Go - totul ok. Singurul dezavantaj la AA Stream fiind faptul ca ecranul telefonului trebuie sa ramana aprins).

 

....era sa uit. Am schimbat și plăcuțele de frână pe spate. Km 57500.

 

20201114_173117.jpg

20201115_182320.jpg

20201114_134539.jpg

20201115_182409.jpg

20201115_182440.jpg

20201114_134452.jpg

Screenshot_20201115-185239_OBDeleven.jpg

20201114_185537.jpg

Link către comentariu

Am si eu AA stream si functioneaza cu ecranul telefonului stins. Vezi pe la setari, in schimb la inceput am avut probleme cu rezolutia telefonuluo dupa decuplarea de la mib, acum e rezolvata si aia :). Functia merita garantat!

Fermata auto ce face?

Modificat de BeciAcustic
Link către comentariu

Ai cumva root pe telefon? Sau android mai vechi de 10? Ca daca da e posibil sa aiba functionare un pic diferita.

 

Fermata Auto este un player video cu acces complet si redare Youtube. Imi place (mai mult decat Car Stream)  intrucat ruleaza fullscreen (fara bara de sus).

 

Din prezentarea lui ar trebui sa poata reda orice fel de content video din memoria telefonului pe ecranul mib-ului. Insa prezentarea se refera la telefoanele cu root, nu la patch-ul aplicat mib-ului.

Link către comentariu

Nu, nu! E cu bilet de voie, d-le Popescu Lucian 😁 Singurul risc este să îl găsesc ocupat cand apar incognito 🤣

Modificat de yanq
Link către comentariu
14 hours ago, yanq said:

Ai cumva root pe telefon? Sau android mai vechi de 10? Ca daca da e posibil sa aiba functionare un pic diferita.

 

Fermata Auto este un player video cu acces complet si redare Youtube. Imi place (mai mult decat Car Stream)  intrucat ruleaza fullscreen (fara bara de sus).

 

Din prezentarea lui ar trebui sa poata reda orice fel de content video din memoria telefonului pe ecranul mib-ului. Insa prezentarea se refera la telefoanele cu root, nu la patch-ul aplicat mib-ului.

 

Da, am root pe telefon. O sa incerc si aplicația de care zici. Mersi

Link către comentariu

Dusterul acela belumarin e cu modificari la transmisie? Ca vad ca nu prea ii sta nimic in cale.

Modificat de skodamen
Link către comentariu

@yanqmin 4:30 foarte frumos din partea ta. De curiozitate cate grade erau pe acolo? -6 cumva? si oamenii mergeau cu ATV-ul. Ma luat frigul in casa la 24 de grade cand am vazut aia...:)

Modificat de Yasmin
Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!