Jump to content

S Kodiaq Moon White


yanq

Postare recomandată

O escapadă de weekend prin defileul sârbesc al Dunării.Total 1150 km de peisaje magnifice...si un consum de doar 6.00 % ?

 

 

FB_IMG_1561904739107.jpg

FB_IMG_1561904744126.jpg

FB_IMG_1561904807643.jpg

FB_IMG_1561904810874.jpg

FB_IMG_1561904814621.jpg

FB_IMG_1561904829015.jpg

FB_IMG_1561904826169.jpg

FB_IMG_1561904817183.jpg

FB_IMG_1561904741496.jpg

Link către comentariu

Frumos au refacut Cetatea Golubat! In 2015 se lucra la tunel si cetate. Drumul trecea inca prin cetate!

Link către comentariu

Tot nu inteleg cum scoti asa un consum mic, sub 7.4 nu am coborat inca si deja am facut 10K km. Si vad ca media vitezei e buna. Incep sa cred ca are a mea o problema. 

 

Link către comentariu

Nu o lua personal dar fiecare are stilul lui de condus . Unii avem talpa mai grea altii avem piciorul mai usor, anticipeaza traficul . Nu cred ca are masina ta ceva . Frumoase locurile pe unde ai umblat .

Link către comentariu

Concediu placut!

Tot imi apare reclama la duster trip si vroiam sa te intreb daca nu te tenteaza o aventura.

Daca ar mai fi cineva cunoscut m-as baga si eu.

Link către comentariu

Sunt deja in aventura....un vis împlinit ?Offroad in cele mai inalte 3 așezări locuite din Muntii Caucaz ( si cred, si din Europa).

O sa postez cand revin...e 10 eur/1 mb aici roamingul ?

FB_IMG_1563268202553.jpg

Modificat de yanq
Link către comentariu

Uauu...! :eek: Super tare. Da' stiu ca esti curajos , nu gluma !

Link către comentariu

Frumoasa masina si traseele pe care o folosesti. Felicitari!

Din cate vad anvelopele sunt cu profil normal de vara.. ai simtit nevoia pe zagar pass de ceva mai capabil? sau au facut fata cu brio?

 

Link către comentariu

Foarte frumos concediu placut ! Aicia trebuie sa intre toti cei care cumpara suv sa vada ce poate masina . Din pacate 95 la % din cei care cumpara suv arareori trec de nivelul urcat bordura .

Link către comentariu

Norocos? Nu am câștigat niciodată la loto. Încă astept să se întâmple (fără să cumpăr vreodată și bilete). ?

Link către comentariu

Ai tupeu , nu gluma ! Si spirit de aventura . Peisajele sunt bestiale !!  Eu nu am avut curaj sa merg cu masina intre Pestera si Magura ! ?

Link către comentariu
2 hours ago, yanq said:

Norocos? Nu am câștigat niciodată la loto. Încă astept să se întâmple (fără să cumpăr vreodată și bilete). ?

Mda, pe ce coclauri ai umblat, probabil de unul singur si nu ai ramas intepenit :) ... cu diferentiale deschise, fara sa ai tu acolo un blocant ceva macar pe spate :)  ... hai fi sincer ... sigur de felul tau trebuie sa fii un tip norocos :) 

 

Link către comentariu

Omul se bucura de viata, si de masina. Pentru neplaceri exista mastercard. Poti sa mergi cu masina masinilor, echipat pana in dinti si faci 2-3 pene.

Link către comentariu
On 7/16/2019 at 9:36 PM, yanq said:

Ushguli - Lentekhi (Zagar Pass - 2620 m) 

https://www.dangerousroads.org/asia/georgia/1269-zagar-pass-georgia.html

In 70 km intenși au fost peste 50 de treceri ca cea din clip....si multe altele ?

 

In mod normal as fi zis ca "chinui" masina degeaba si ca te mananca in "dos" dar vazand reactia dupa reusita e clar ca asta e placerea ta nevinovata :) Good giob si felicitari :)

Link către comentariu

La 100 de ani sau cand va fi, tu n-ai sa mori acasa!(sper ca ai inteles gluma, nu deranjeaza).

Link către comentariu

..ca sa ajungem aici nu ne-a oprit poliția niciodată. Insă armata turcă a facut-o de 8 ori. Cand faci pe prostul si te faci ca nu intelegi nici in engleza "go back" si nici gesticularile sa intorci te lasa in cele din urma sa treci ?

 

FB_IMG_1563729668655.jpg

FB_IMG_1563729726554.jpg

Link către comentariu
On 7/18/2018 at 3:56 AM, yanq said:

Cu Kodi la Nordkapp - dupa 4500 km. 

Locul unde soarele nu apune si se termină Europa.

...

 

 

 

 

 

 

Salut,

Ma bate si pe mine gandul sa ajung acolo numai folosind ruta inversa fata de tine si poate sa ajung si pe insulele Lofoten. Imi poti spune, te rog, cum te-ai descurcat cu taxele de drum cu vignietele? Le-ai achizitionat online inainte de a intra in tara respectiva?

Multumesc!

Link către comentariu

Din cate imi amintesc am platit doar 2 taxe de drum. Pentru Ungaria am platit-o la o benzinarie Mol din Romania si inca una in Slovacia sau Cehia (nu mai stiu exact in care) am platit la prima benzinarie iesita in cale. In rest de plata inca 2 feriboat-uri si nimic altceva.

Eu iti recomand sa faci in acelasi sens facut si de mine. E bine sa lasi la urma Țările Baltice si Polonia intrucat sunt mai anoste si fiind final de traseu doar conduci, fara chef de vazut/vizitat, etc.

Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!