Jump to content

S Kodiaq Moon White


yanq

Postare recomandată

 

11 hours ago, darksun said:

I-ai activat si motorul electric? 

Ar fi păcat ca el sa fie acolo si sa nu-l folosesc .... sa fie loc si de-o hibrid-eală din când in când

Modificat de yanq
Link către comentariu

Find ză bear! ? indiciu. E proaspăt spălat.

Hmm..plasticul de pe stalpii laterali e tare sensibilos la crengile de copaci....

FB_IMG_1530634282554.jpg

FB_IMG_1530634285373.jpg

Link către comentariu

Mersi pt pont. Am vorbit cu o firma din localitate si folierea completa a masinii (cica) ar costa 2k EUR :(

Link către comentariu

Stâlpii aia se zgârie ușor, se corectează ușor și se protejează cu folie. 

După preferințe. 

Link către comentariu

@yanq stai linistit, eu nu am trecut pe langa crengi si arata la fel stalpii doar de la stersul cu laveta dupa spalare.

Link către comentariu

Nu-mi fac griji. Ma bucur de masina folosind-o si nu pentru ca o am ?

Link către comentariu

M-am uitat si eu la zona aceea si este "panza de paianjan". Aia e, CSF, N-AI CSF :))

In rest, motorina si pedala 

Link către comentariu
  • 2 weeks later...

Foarte tare, felicitari! 

Asteptam impresii si in zona de calatorii cand te intorci :D 

Link către comentariu

wow! da ce ai patit, s-a stricat volanul si ai mers doar spre N

asta da road-trip!

Link către comentariu

E și mersul spre N cu avantaje. La intoarcere merg doar spre S ? dar pe cealaltă coastă prin țările baltice.

Link către comentariu

Cred ca toata aceasta calatorie ar merita un topic separat in aria dedicata, sigur nu sunt singurul care ar avea mai multe intrebari legate de calatorie/traseu etc si ar fi pacat sa divagam pe jurnalul de bord.

Cum s'a comportat masina?

Cate persoane in masina, un consum mediu? Diferente la mers in functie de combustibil?

Link către comentariu

Ai folosit cauciucuri de iarna?

Modificat de Xadrian
Link către comentariu

Concluzia la final de călătorie dupa 8300 km este un consum pe termen lung de 5.4 l ceea ce il face sa fie perfect pentru concedii lungi.( sincer ma asteptam sa fie in jur de 7, asa imi estimasem bugetul de combustibil).

Cu Octavia 2 1.9tdi la deplasarile lungi de 4000-6000 km consumul obtinut era de 4.8-5.2 l.

Deci pentru 0.5 l in plus chiar merita sa te bucuri de prestanta si confortul unui kodiaq.

 

FB_IMG_1532671190934.jpg

FB_IMG_1532671073755.jpg

Link către comentariu

Pe unde ai ales sa innoptezi pe drum? Ft interesant traseul, chiar imi da de gandit daca as rezista la un asa traseu ca l-as face si eu.

Link către comentariu

Nu vrei totusi sa folosesti topicul de mai jos? Chiar sunt interesante informatiile despre calatorie si aici nu poti povesti prea in detaliu. Plus ca nu sunt usor de gasit.

 

Link către comentariu

@yanq de senzatie concediul! Felicitari inca o data, asta inseamna pasiunea pentru condus! Am citit si recitit comentariile tale si in cap ma gandeam doar la o perioada cand as putea sa fac si eu aceeasi excursie. 

Civilizatia si bunul simt la ele acasa, peste tot pe unde ai mers dupa ce ai iesit din Romania. Sunt si eu curios unde ai dormit, daca ai folosit cortul (mai ales in nord unde citeam ca nu sunt prea multe hoteluri si daca sunt, sunt prea scumpe) si cat a durat toata drumetia. 

Modificat de gabinitu23
Link către comentariu

Trebuie să dai mai multe detalii cand ai timp. Nu ne poti lasa asa, in coadă de pește :)

Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!