Jump to content

Probleme Smartgate


horia2005
 Share

Postare recomandată

Buna seara .

Am 2 saptamani mi-a sosit noul Kodiak. Nu prea am apucat sa ma bucur de el, datorita vremii protivnice.  A venit cu roti de vara.

Problema mea este ca nu reusesc sa ma conectez la aplicatia smartgate. Imi scrie ca parola este gresita. Chiar asa! Trebuie introdus VIN-ul la prima conectare.

Astept sfaturi.

Multumesc anticipat.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Suntem onorati ca tu crezi ca poti afla parola pe forum, dar cred ca cel mai bine este sa intrebi dealerul de unde ai cumparat masina, asta daca bineinteles ai urmat pasii din manual.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cred ca ai inteles greșit Dragoș.  Nu am cerut nici o parolă aici pe forum (parola este vin-ul mașinii) ci am cerut un mic ajutor.  

 

Modificat de vdragos
Citare inutila
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

In primul rind nu mai cita postul anterior, se sanctioneaza. In al doilea rind nu ai enuntat problema altfel, ai spus doar ca nu e valabila parola. Ai urmat toti pasii din manual? Pe Briskoda zice ca VINul nu e acceptat ca parola cita vreme denumirea retelei are in componenta 123456 si nu caracterele din VIN.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ma gandeam ca, fiind destui posesori de kodiak pe acest forum, poate cineva s-a lovit de aceasta problema a mea. 

Si, in continuare astept solutii. 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu am Smartgate ca extra optiune pe Octavia, dar am avut probleme sa setez parola, tot ce am facut a fost sa urmaresc ce scrie in manualul de utilizare. Sfatul meu este sa schimbi parola cat mai repede, ca VIN-ul se gaseste pe toate geamurile :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am rezolvat cu un telefon la dealer. Smartgate-ul a fost inlocuit cu skoda connect.

Merci bbv1976!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!