Jump to content

Jante/Anvelope/Distantiere


Razvan RXR
 Share

Postare recomandată

Salutare baieti.

         As vrea sa pun distantiere pe masina din semnatura, dar am auzit(nu sunt sigur ca e corect ce am auzit) ca trebuie sa pun o singura dimensiune de distantiere din cauza ca e quattro. Adica nu pot sa pun de 17mm pe puntea fata si de 20mm pe puntea spate. E adevarat? 
        P.S. :Daca pot pune o singura grosime, pe ce grosime sa merg, pare mult 20 mm pe fata si cred ca imi atinge cauciucul. Am jante originale Segment pe 19", ET33 si cauciucuri 255/35/19.

Modificat de Razvan RXR
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ai auzit bine, quattro este pretentios la dimensiuni, offset sau latimi diferite.

Segment cu et33 eu as pune cu un 15mm, 20 cred ca e prea mult, presupunand ca au un 9j.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mersi de raspuns, @cogdao. Am gasit distantiere sparco de 17 mm. Ce parere ai de calitatea firmei si de dimensiune? Da, jantele sunt 9j.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sunt de firma, calitative. Iti recomand sa ai grija ce anvelope iei, unele sunt mai late decat altele si s-ar putea sa-ti frece.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am Pirelli P Zero 96 Y 255/35/19". Au si o margine mai pronuntata, banuiesc ca e  protectie pentru jante. Crezi ca astea freaca?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu stiu sa-ti spun, trebuie vazut la fata locului.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Bun, mersi mult pentru informatii. :icon_thumright:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 months later...

daca vreti sa simtiti ceva in stabilitate puneti 20-25-30 mm , cele sub 20 sunt frectie , nu castigi decat aspect .......eu am 30 spate 20 fata si pe langa aspect am o stabilitate mai mare la curbe , acum cu jante pe 17 +distantiere parca pe masura ce merg mai repede , se lipeste de asfalt.........inainte cu jante 15 stock , la 140 topaia toata masina.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!