Jump to content

VW Passat B7 1.6 tdi cr


CristianH

Postare recomandată

Daca debifezi DRL din meniul MFD este OFF si pe 0 si pe AUTO. Cu bifa pusa pe bit 3 in byte 26 la 09-centr.el, cu DRL bifat in MFD becurile sunt aprinse pe AUTO si stinse pe 0.

Link către comentariu
  • 3 weeks later...

Dupa trei luni de studii intense, sute de pagini citite pe forumuri VW din RO, DE, UK ... am facut pasul  la Brasov, cu un rollback 9978->9973 si remapare 105->140 CP / 250->320 Nm, la AMC Motorsport. Impresii bune dupa verificare in mers, pe centura Brasovului, accelerare pana la 4500 rpm, senzatii deosebite. Injectoarele sunt OK, EGR OK, DPF OK, Doamne ajuta. Urmeaza un drum de 1800 km X 2, impresii dupa. 

Link către comentariu
  • 1 month later...

Impresii deosebit de bune despre 1.6 tdi CR CAYC dupa rollback, resoftare si un drum lung. Masina incarcata bine, s-a comportat exemplar in depasiri si pe rampe. Fara cuvinte. Doua poze cu masini vechi ce mergeau la ceva intalnire:

7qIDozX.thumb.jpg.273df7188a967a9a49f06c68e19a606d.jpg

Noqh2Ow.thumb.jpg.f7819d51f6284f838e8d988b67851a6c.jpg

O poza cu ce consum am avut; HU+A pe autostrada 135 km/h, DE XXX km/h, drumuri nationale in LUX, BE, HU, RO la limita legalitatii...

vNAC7JA.thumb.jpg.02b7a75ae78e9129110852808a791fad.jpg

Modificat de loghy
Incalcare limite viteze
Link către comentariu

Meseriasii din Brasov au oferta pe aria de servicii. Sincer merita din plin investitia.

Am avut o surpriza placuta in Austria unde au crescut pe anumite portiuni viteza permisa la 140.

LE: consumul la bord a fost de 6.o iar media la alimentare pompa a fost de 5.75 l/100.

Modificat de loghy
Link către comentariu

Din lipsa de ocupatie (Sarbatorile astea) am facut o scanare pe masina: o eroare intermitenta pe antena radio - urmeaza sa verific. O surpriza placuta au fost km de la ultima regenerare 660+. Rollback-ul de soft a fost o idee buna. Am activat cu un drum teardrops wipe. este OK dar nu inteleg logica: functioneaza doar in mers. Oare de ce?

Am gasit doua poze de la un drum Iasi-Sighisoara de 01 marie 2018. A fost dezastru. M-am oprit direct la spalatorie cand am ajuns acasa:

LODIABv.thumb.jpg.af29500ddab01b3cbc5f05cf392552e8.jpg

wtXTVQV.thumb.jpg.4a71d917854311bfa2f542bbba9cd44b.jpg

Modificat de loghy
Link către comentariu

vai cum arata in prima poza, 1kg de sare avea pe ea!

teardrop functioneaza in mers, logica ar fi ca pe loc nu ai vand care sa mai dea apa in campul de vedere , apa ce vine de sub lama celui de la sofer.

mai e si faza cu apa de sus care se prelinge...

oricum eu mai dau un impuls daca vad ca nu a sters ok.

Link către comentariu

In prima poza arata intr-un mare fel  :icon_cry: si eram doar pe la jumatatea drumului, pe la Borsec cred. Cand am ajuns acasa era de nedescris.

Modificat de CristianH
Link către comentariu
  • 4 weeks later...

Am pus eu, se vede destul de ok dar am impresia ca atunci cand este bezna afara nu lumineaza foarte bine. In schimb daca pui LED in interior diferenta  este foarte mare.

Becurile mele sunt chinazarii si nu dau eroare de bec ars.

Link către comentariu

Le-am vazut la timpul respectiv. Voi lua de 80 w de la Led It Up. Si cele din interior si drl le am de la ei si sunt OK.

Link către comentariu
On 28.10.2018 at 15:04, CristianH a scris:

Am gasit doua poze de la un drum Iasi-Sighisoara de 01 marie 2018. A fost dezastru. M-am oprit direct la spalatorie cand am ajuns acasa:

Au fost ok discurile după ce ai spălat mașina imediat de pe drum?

Link către comentariu

Am avut doua masini inainte si afara erau - 8 grade, au avut timp sa se racoreasca in jumatate de ora.

Link către comentariu

Am rezolavat astazi problema vizibilitatii in spate, noaptea:

Aqhs9Wz.thumb.jpg.c3a0df2f38dc3668af3e1759b23e2a65.jpg

lF7ZPhk.thumb.jpg.4c646d4ba9f15ef2d473cf163de8fa80.jpg

inainte:

SufherO.thumb.jpg.80fc35f20e5fc72941a5ff93a5da49cf.jpg

juma' / juma':

rbxDjdJ.thumb.jpg.35aa7e016af31be3f5d0c7be5a364f8f.jpg

final:

gIV6LNR.thumb.jpg.8bef4764404afd2af4e6aca2286023eb.jpg

5HqCgLP.thumb.jpg.c8f64d5f1219568a888500083a6e2efa.jpg

Fac si deseara o poza. Colaborarea cu @Led It Up a fost ca de obicei, super. Ieri am discutat, azi dimineata aveam LED-urile. Am luat unul si pentru a doua lampa din portbagaj (inca nu am lampa) si doua tip nou pentru plafoniera fata. A fost inlocuit gratuit si LED-ul care s-a ars la plafoniera ?.

LE: Scuzati aspectul masinii, sunt dupa un drum de Brasov, pe ploaie.

Modificat de loghy
Link către comentariu

Doar ieri le-am montat, nu a fost ceata. Nu cred ca vor fi probleme cand merg inapoi, pe ceata...

Link către comentariu
  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

Cadoul de ziua mea a venit mai repede anul acesta:

untitled.png.7baf497bb5b72228371e367e807ea9c7.png

Am studiat vreo doua luni piata camerelor auto. Am ramas pe Viofo si Garmin. A invins Garmin in final deoarece:

- are un sistem de prindere pe parbriz foarte simplu si indestructibil la caldura - magnet

- are impact asist si go-go asist

- comenzi vocale pentru cele mai importante dorinte

- alimentare la 12-24 v fara alte cheltuieli

- comparativ e la fel de discreta, filmeaza la fel de bine, camera de 3.7 Mp.

- am prins un pret teribil la em**, cu discount de 15%.

Cam asta ar fi.

Modificat de loghy
Link către comentariu
  • 5 weeks later...

Am montat provizoriu camera, e prea frig sa demontez  tapiterie dar nu am mai avut rabdare.

 

WP_20190120_12_52_36_Pro.JPG

WP_20190120_12_53_27_Pro.JPG

Link către comentariu

la mine e prea frig de 1 an de zile :)

un upgrade util la nevoie

Doamne fereste sa ai nevoie de dovezile inregistrate

Modificat de maistoru
Link către comentariu

De bobitele alea negre mi-a fost frica. Din pozitia respectiva vede tot parbrizul si spre interior e perfect mascata de oglinda. Caut sa vad cum pot pune o filmare. La 1 minut (1080p 60 fps) fisierul are 100 M

Modificat de loghy
quote post anterior
Link către comentariu

filmare pe youtube si aici pui link.

daca suportul se lipeste cu banda burete adeziv, sta si pe bucata neagra (eu am pus acolo)

Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!