Jump to content

VW Tiguan II .:R Oryx White


lambda_dryver

Postare recomandată

Din tot ce ai povestit aici ceva mi-a ramas in memorie...9??!? Kg pe roata?

Asta mi se pare de departe cel mai bun castig al schemei piramidale mai sus amintite. ;)

Arata interesant. 

Link către comentariu

Sa le invarti sanatos ... arata wow. Acum discurile arata subdimensionate ;)

Link către comentariu

Rotile nu arata rau, combinatia insa cu suspensia actuala nu ajuta estetic deloc. 

21" la Tiguan e putin overkill tocmai pt ca e nevoie de un balon asa mic. La Macan sunt 265/40 tocmai ca sa mai umple aripa plus ca mi se pare ca e mai coborat..asta ca o corelatie cu ceva  din VAG cu roti 21" din fabrica.

Link către comentariu

Exact, rotile sunt frumoase, dar setup-ul actual ...parca nu e ok. Cu siguranta te gandesti sa o cobori, pentru ca acum arata ciudat. Totusi, ma indoiesc ca tu poti pune oficial roti de 21 pe Tiguan, deci aici o sa trebuiasca sa stai mereu cu teama ?

Asteptam continuarea :)

 

Link către comentariu
lambda_dryver

Setup-ul actual nu va mai fi actual pentru mult timp :)). Masina oricum e foarte cocoțată din fabrica, doar ca, acum, rotile pe 21” accentuează și mai mult acest aspect. Planul de viitor clar include remedierea acestui “deficit”, și nu numai din prisma aspectului :D

@cristi511 Da, este enorma diferența, data mai ales de anvelope! Conti-urile au undeva la ~20 kg/buc (19.xx), fiind ContiSeal, in timp ce PS4s au undeva la ~12 kg/buc. Scăzând încă ~1.5 kg/buc la jante... P-acolo suntem :D. Nu zic ca Conti-urile sunt proaste sau ceva, doar ca faptul ca sunt ContiSeal vine cu dezavantajele greutății.

@Gusti Mulțumesc! :beer:. Și tu la fel, sa te bucuri de ale tale!

@CristiALF Da, nu este o dimensiune certificata de producător. Partea amuzanta este ca de când am masina, nu m-a mai oprit niciodată Poliția. Probabil Tiguan-ul este văzut ca un Dad-mobil și nu atrage atenția :)). Case & point - sleeper-ul perfect! :D 

Și, oricum, in viitorul nu prea îndepărtat, probabil va fi fix ultima chestie de care sa se lege...

Modificat de lambda_dryver
Link către comentariu
lambda_dryver

@C Z R Noi am nimerit puterea fix pe fix cu noul Tiguan .:R, cu câteva luni înaintea VW :)).

 

Aparent, și-au făcut lansarea oficială și jantele de 21” pe Tiguan, deci suntem safe pe viitor :)).

Noua unitate de clima o aveam salvata pe un site din China, de mai bine de un an, și scaunele fata de Kodiaq erau și ele pe lista de ceva timp. Adăugăm noul volan pe lista de viitor și suntem “On track” :D.

“That Akrapovic tho’ “ :wub:

Modificat de lambda_dryver
Link către comentariu
On 3/19/2020 at 1:58 PM, lambda_dryver said:

O capotă de Allspace pusa pe un SWB il face foarte agresiv. Me likey :)).

Dorință indeplinită pe noul Tiguan facelift. Sooo funny! Împreună cu celelalte modificări, cred ca fabrica îți urmărește topicul. :))

Modificat de ct_act
Link către comentariu
lambda_dryver

@ct_act Văzusem și eu capota:)). Era un must pentru ca, altfel, noul design îl făcea sa para foarte “aplecat” in fata, ca la Golf 8. 

Măcar sa dea și ei un “salut!” :)). Nu

ma așteptam la noua maneta a schimbătorului... Dar, in rest, ma bucura faptul ca ma îndrept in direcția potrivită :D. 

Modificat de lambda_dryver
Link către comentariu
  • 4 weeks later...
lambda_dryver

Loading next Chapters:

251C27A3-4DBA-47FB-A1CE-06F04F487088.thumb.jpeg.1b2f05e0392ef8ac63e775f1757c1f42.jpeg

Stay tuned! :beer: 

Modificat de lambda_dryver
Link către comentariu

Iese haos.. :)) asteptam update cu sunet, cifre etc etc ❤️ 

Link către comentariu
5 hours ago, lambda_dryver said:

Loading next Chapters:

Stay tuned! :beer: 

Noi stăm, dar tunat ești tu! :))

Link către comentariu
  • 2 weeks later...

@lambda_dryver Ai ceva legaturi cu poza asta de pe site-ul MRC RO? 

Ma refer in special la stage-ul mentionat in poza.

image.thumb.png.aefcd066907ef5f7c1cc1b0d29795153.png

Modificat de ct_act
Link către comentariu
lambda_dryver

@ct_act Busted! Are, are! :)) 

@Bebeee @Zamoldac Multumesc frumos :beer: 

@ShadoWzZ Subtil! :)) 

Totusi, fiindca sunt prea multe ca sa le prezint intr-o postare rezonabila ca dimensiune, o sa continui pe capitole si, promit sa revin maine cu urmatorul :D.

#staytuned

 

Link către comentariu
în urmă cu 2 ore, ct_act a scris:

Ai ceva legaturi cu poza asta de pe site-ul MRC RO? 

Pe pagina de facebook a celor de la mrc gasesti ce te inteseaza. Doar atat zic, wow. :Driver: Restul detaliilor ni le va colegul Lambda :D 

Link către comentariu

Frunzăream si eu site-ul ca baietii mari care se plictisesc, dădusem de poză, apoi îmi zic... hmm, are 4 tevi, are si jante de Audi cam mari, are deja logo-ul pe spate... o fi a lui? Cum urmăresc si pagina mrc, intre timp am văzut si obrăznicia cifrelor... la valorile astea i se mai zice încă SUV?

 

Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!