Jump to content

De unde sa cumpar capace butuc?


Designer
 Share

Postare recomandată

Salut. 

Detin masina de 10 ani si pana in prezent nu am avut parte de surprize. Ei bine..intr-o parcare subterana, cu camere de luat vederi, m-am trezit la intoarcere ca mi-a scos cineva cele 4 capace de la roti (aliaj). Am incercat sa discut cu cel care administreaza camerele si m-a chemat luni sa ne uitam pe filmare. Ei bine, ca se rezolva sau nu.. am nevoie de noi capace. La reprezentanta costa 200ron cele 4 si nu m-as incumeta. Ce parere aveti? As dori originale..

Despre asta e vorba capac-central-janta-aliaj-vw~17.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

50 de lei pe bucata chiar e un preț ok pentru ele. Eu cel mai ieftin am găsit la 60 lei.

Poti sa iei și chinezării de pe OLX care sunt la 1/2 din preț si 1/10 din calitate dacă ti se pare o afacere buna. In caz ca da, sa stii ca trebuie lipite. Altfel cad la primul viraj sau dacă bagi a doua...

Varianta 3 e sa cumperi second hand tot de pe OLX si sa ii incurajezi pe cei care le "distribuie". Mai știi, poate le găsești chiar pe ale tale...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Varianta 4.. sa ma specializez si eu in ciordit :cool:

Tu de ce le-ai "schimbat" ? Se vede clar diferenta intre original si ba? 

Modificat de Designer
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu le-am schimbat. Am completat unul care avea o ureche rupta și nu se ținea foarte bine.

Diferența este foarte mare. Cel original e dintr-o bucata metalica aplicat pe suport de plastic. Chinezăria are un suport din plastic peste care sunt aplicate literele vw decupate dintr-un metal ieftin care nici nu se așeza bine pe suport. Si chestia cu lipitul nu era exagerare.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Vezi aici

Gasesti si la colegii care au magazine de piese undeva la 35 lei parca.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mersi domnu' sef. Problema principala e..si cum ma asigur ca pe viitor nu o vai pati din nou.

Modificat de Designer
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu prea ai cum. Doar lipite dar e tiganie. Plus ca daca vrei sa echilibrezi roata trebuie date jos. Inca ma mai mir ca se mai "completeaza" asemenea repere. Mai erau "cautate" inclusiv protectiile de la prezoane ?.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Administrator

Ti-ai raspuns singur... vrei originale si pe cai firesti, atunci piata alba - reprezentante, magazine online, etc.

Da, capacelele rotilor si capacul stergatorului de luneta la golfuri (WTF?!) sunt f tentante... 

Personal ma fac ca nu vad chestia cu varianta 4.... Inchis

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Dudu a închis acest topic
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!