Jump to content

Volan new beetle


cereall
 Share

Postare recomandată

Salut, stie cineva daca pot sa schimb volanul cu alt model tot de la vw? Gen golf 4,bora....modelul cu mahon.Am si un volan de pe o alfa tot cu mahon si as fi curios daca merge modificat pe beetle. Multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da! Poti sa pui aproape orice volan de la oricare marca din grup. Sa faci comenzile, daca volanul nou are (cel de Golf 4 banuiesc ca nu) sa se aprinda e ceva mai greu, si sa le faci sa si functioneze e si mai greu, dar sa-l pui si sa functioneze airbag-ul e usor.

Cel de Alfa nu stiu daca merge pus.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

pt comenzi 

1. trebuie sa ai masina cu echipare pt volan multifunctional - daca nu ai, trebuie sa fac retrofit la volan mutifunctional intai.

2. daca vrei volan mai nou (eu am pus pe T5, Golf 4, etc - volane de Golf 7) trebuie cumparata o interfata mai scumpa... in jurul la 150-200 euro

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!