Jump to content

Swap motor golf 1 cu motor golf 2


JonnyT3
 Share

Postare recomandată

Dupa cum scrie si in titlu, ma intereseaza sa schimb motorul de golf 1 1,6d(defect) cu unul de golf 2 tot 1,6d, dar si cutia sa o pun tot pe cea de golf 2 in 5 tr, detin un golf 2 neinmatriculat, dar in stare foarte buna si vreau sa iau piesele dupa el.

Intrebarea este urmatoarea, ce modificari trebuie aduse sa se potriveasca la suporti? Din cate am vazut suportii de mk2 sunt diferiti.

Daca a facut cineva, astept cateva sfaturi, ar fi foarte de folos.

Multumesc !

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu merg suportii de mk1 mutati pe motorul de mk2?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

se pot pune si motorul si cutia fara probleme. se pun suportii de pe mk1  si tot e plug n play pe suportii de pe caroserie.

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Revin cu detalii,suportul de la motor merge montat cel de mk1, insa cel de la cutia cu 4 de mk1 nu merge pe cutia de mk2 cu 5, trebuie modificat.

Modificat de JonnyT3
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

specifica de la inceput toate datele problemei. ale mele ambele au fost cu 5 viteze. da... parca daca ai cu 4 cand treci la aia cu 5 trebuie sa ii schimbi un suport. nu mai retin exact. sigur gasesti de cumparat.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am cautat si inca mai caut de cateva zile suport pentru cutia asta, dar din pacate fara rezultat,daca nu gasesc pana se incalzeste afara,il modific pe al meu de la cutia in 4 sa potriveasca la asta si pun motorul sus pentru ca din cat am stat zilele astea pe langa ele nu e foarte greu sa il modific.

Modificat de JonnyT3
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!