Jump to content

Kodiaq - Modificări/upgrade-uri


Marius82
 Share

Postare recomandată

Dar ce avem noi aici. Evacuari false pe un Kodiaq 2.0 TDI 190CP. In lista de optionale nu apar, sunt curios daca se pot adauga ulterior.

823671700_4_1080x720_skoda-kodiaq-4-4-style-dsg-190cp-pret-achizitie-43877eur-autoturisme.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 weeks later...

Pe Skoda Shop si-au facut aparitia jantele de 20" Vega cu 8J si ET41 pentru Kodiaq, la un pret de aprox. 1700lei.

ORIG_3V0071499GHA7_1.thumb.jpg.59439036ec35363dbd728201247e282b.jpg

Aceste jante sunt disponibile, in configuratorul de Cehia, numai pentru Sportline la 2330lei.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Plăcute privirii dar la 20" mă intreb ce-ti zice fundul dupa 20-30 km de drum pietruit sau forestier...

Stie cineva in mod concret ce spatiu de memorie are Jukebox din Columbus - Canton si daca memoria e pe hd sau ssd?

Modificat de yanq
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@yanq cred ca cine va alege 20" e constient ca trebuie sa spuna adio drumurilor neasfaltate :biggrin: dar arata intr-un mare fel :wub:

@stryder ms. Braga 18" de Karoq imi fac cu ochiul pentru ce doresc eu dar sincer este un mare bull shit aceasta oferta de 3+1 de la Skoda.

Pe Skoda E-shop este 865lei/buc iar cu "mega" oferta astora iese 874lei/buc :biggrin:

La Avia am cerut pret pentru Triton 18" si mi-au dat 960lei/buc fata de 930lei/buc la Skoda E-shop, au fost mai aproape de adevar.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

De pe Skoda E-shop un coleg cu Ateca a avut neplacerea sa primeasca o janta zgariata, sa o returnezi, sa stai sa o astepti pe cealalta ... mai bine platesti aia 80ron in plus la set luand de la noi si aia e. Bune preturile, oricum, la Seat in catalogul de primavara nu au asa oferte

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Confirm, Skoda EShop nu livreaza niciunde in afara Cehiei. Doar de la Superskoda poti lua.

Singura varianta sa iei de la Skoda EShop e sa ai un prieten in Cehia, sa le cumpere el si dupa ce i se livreaza, sa ti le puna pe transport de Romania.

Din experienta personala, cand un articol e in Promo la Importator/Dealer iesi la aceiasi bani, sau chiar mai bine, decat SkodaEshop + transport pana in Romania, mai ales la articole grele, gen jante

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@Marius82da, chiar misto modelul Braga. Ma si oftic, oferta actuala la jante e mult mai misto decat ce am prins eu in toamna :ceuameni::D 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

In primavara mariti Nanuq-urile si iei Braga :P Problem solved.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu le-am luat de pe Skoda eshop, le-am livrat la o cunostiinta in Cehia si de acolo le-am pus la curier. Diferenta de pret a fost mare astfel incat a meritat (cu tot cu transportul prin curier), faptul ca una din ele a ajuns zgariata este doar un mic inconvenient...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ai avut noroc ca ai pe cineva acolo dar daca nu ai pe nimeni in Cehia ...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

+ how to

1500 euro - nu merita, imho.

FB_IMG_1521401727446.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Display'ul e compatibil de pe alte modele?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

18 hours ago, stryder said:

+ how to

1500 euro - nu merita, imho.

 

Clar nu, in conditiile in care in configurator ajunge la 300-400 de euro. Plus ca nu as lasa pe nimeni sa-mi umble prin zona aia la o masina noua.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

E acelasi ecran cu cel de Karoq/Ateca/Leon si probabil si Octavia.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 months later...

Ce parere aveti de ledurile pentru marsarier? Mie mi se par cam slabute ca si putere. Sunt ceva optiuni de upgrade?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Credeti ca exista vreo solutie pentru a-mi monta pe masina area view? 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Administrator

Area view are nevoie de 4 camere - una in grila fata, una in spate si inca doua in fiecare din oglinzile laterale... pe langa piese si montatul in sine, e nevoie de codare - iar orice codare de tipul asta costa...

Eu zic ca nu merita...

 

Ar fi ok sa iti modifici profilul cu numele corect al modelului tau....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cand am cumparat masina (kodiak ambition) , am optat doar pentru senzori parcare spate☹️. Acum, am ajuns la concluzia ca mi-ar fi util sa am si pe fata (cel putin mie). 

am fost la reprezentanta ,si am primit o oferta pentru kit si montaj, dar mi-au spus ca nu au convingerea ca voi avea si imagine in display, ci doar avertizare sonora.

are cineva experianta in acest domeniu? 

nu am sistemul ''area view''

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

KodiaQ

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 9 months later...

Pe grupul de facebook VAG Bazar Romania (audi,skoda,seat,volkswagen) a aparut un interior de Kodiaq Scout, scaune fata, bancheta, fete de usi cu iluminare ambientala, cotiera. Scaunele sunt cu alcantara neagra/ piele neagra, la 470 euro.

Nu cunosc vanzatorul, insa mi se pare un pret bun pentru cine doreste un upgrade

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!