Jump to content

Lizzy - buburuza mea (beetle 2013)


Lizzy

Postare recomandată

Sa vina putin soare si pe strada mea...si mai fac poze :))))

Modificat de Lizzy
Spelling
Link către comentariu

Lizzy s-a lovit :(

intre deva si timisoara a sarit o pietricica si s-a spart proiectorul de ceata. Am facut deja comanda pentru unul nou. Sper sa ajunga zilele astea sa il montam...

pana atunci doar o poza si cu interiorul

E36F2CFA-094F-4F64-A761-373F1A38652E.jpeg

Link către comentariu

Frumoasa jucarie, spor al adunat amintiri placute!

Cat despre piatra in proiector, iti recomand folie de protectie pe proiectoare / poate si faruri.

Si eu am patit aceasta cu o piatra, ulterior la ultimele 2 masini sunt cu folii si nu mai am treaba. Am luat si piatra mai mare direct pe far, si doar sa dus din folie, iti recomand cu drag, poate parea "scump" insa este mult mai comod la eventuale evenimente schimbarea acestora + costul schimbarii.

Link către comentariu

Multumesc tare mult :)

eu nici nu stiam ca exista astfel de folii, bine ca am aflat acum, ma pun sa caut

Link către comentariu

Multumesc tare mult tuturor pentru complimente, o sa ii transmit la lizzy :)

chiar nu stiu daca a fost modificat ceva la dsg.. dar poate ne ajuta @voinea cu detalii :)

Link către comentariu

Putin probabil sa umble la DSG doar pentru un soft... 

Vezi ca sunt poze cu jucaria si pe fb-ul celor de la TCM :) 

Link către comentariu

Thx @Rave

ah da?! A ajuns lizzy si pe fb :)))

nu va mirati please, dar eu nu am fb.

Modificat de Lizzy
Link către comentariu

Sa o stăpânești sănătoasă! Din pozele de pe Facebook părea că nu ai eleron. Nu te interesează? Eu zic că modifica major aspectul mașinii, văzut chiar live diferența între cu și fără și merită toți banii!

Link către comentariu

Numa ce am primit poze de la TCM... asa ca m-am gabdit sa impartasesc cu voi experienta pe care am avut-o la ei.

am ajuns cat de cat usor pentru ca... WAZE. Din punctul meu de vedere: Bucuresti + Waze = must have

Locatia este foarte frumoasa si aranjata. M-am simtit chiar foarte bine in lounge-ul de asteptare, care are un geam foarte mare spre „garaj“ asa ca am vazut-o pe Lizzy tot timpul.

Toata echipa a fost chiar foarte prietenoasa si mi s-a explicat tot ce inseamna tuning. Acum nu vreau sa intru in detalii, dar chiar m-am simtit bine si sincer eu as mai merge la ei :)

cat despre tuning... 

dupa ce s-a terminat operatiunea, am mers la un test drive si...

la inceput, sincer, am simtit doar ca motorul e mai silentios. Ce-i drept, pe frig, ninsoare, trafic, nu ma asteptam sa simt prea multe...

acum dupa doar 900km pot spune ca iubesc noua „configurare“. 

Depasirile sunt mai scurte, are mai multa putere in urcare si chiar si pe autostrada de la 118-120 (cum merg eu) la 130km/h accelereaza mai repede.

si ce am observat pedala de acceleratie e mult mai sensibila, trebuie sa am grija cat de tare o apas :)

consumul a ramas acelasi, poate chiar si mai putin.. sincer nu am calculat exact.

Cam atat despre Experienta mea :)

o seara faina sa aveti

88DAF462-FAB2-466F-BDEC-CA3B38DBA082.jpeg

3FEC24EE-03E4-4FC1-9BF0-FCA7CDC68AFD.jpeg

7FDEF4F1-610A-448A-862C-4FA481CD4FA7.jpeg

E953CABC-544C-4E5C-96C9-C8A7C53A09BF.jpeg

2F138C72-0536-4891-B013-29F535C9CDAF.jpeg

Multumesc @mihai.onu94

in configuratia standard e si eleron, doar ca eu am optat sa fie fara. Mie personal imi place mai mult. Totusi m-am gandit, dupa tuning.. daca ar ajuta eleronul acela.

dupa ce termin cu proiectoarele si folii, o sa ma interesez de functiolitatea eleronului.. si daca ajuta o sa ii punem si eleron, daca e doar pt aspect eu as renunta :)

Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!