Jump to content

Android\CarPlay pe Touareg 7P


Rudy
 Share

Postare recomandată

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sub nici o formă. Aparatele de genul sunt pentru navigațiile ce au deja CarPlay funcțional pe cablu, și doar îi fac upgrade la CarPlay fără cablu, care este o versiune mai nouă. N-are legătură cu marca navigației, nici măcar a mașinii.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

5 hours ago, Mihai_c said:

La Touareg 7p? Trebuie sa instalezi un modul aftermarket, daca dorești Carplay sau Android AUTO.  Cost xxxx lei, în funcție de model,   producător, etc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mă gândeam eu ca e prea simplu să meargă 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Din păcate. Nu e complicat de instalat modulul pt carplay și AA, dar unul ok nu este ieftin

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@F l o r i n pentru Touareg echipat cu RNS 850, recomazi vreo navigatie aftermarket sau un modul de Apple Carplay/Android Auto? Multumesc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am auzit, de bine (fata de altele), despre Kremer Sino Box. Gasesti reviewuri pe clubtouareg.com

Eu mai astept pana apare ceva 100% plug&play.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

10 hours ago, ssergiu14 said:

@F l o r i n pentru Touareg echipat cu RNS 850, recomazi vreo navigatie aftermarket sau un modul de Apple Carplay/Android Auto? Multumesc.

Exista module ok, te rog sa îmi aduci aminte mâine dimineață și îți trimit 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu este mai rentabil să schimbi RNS 850 decât să te chinui să instalezi un CarPlay ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

E mai ok sa păstrezi unitatea și aspectul original al mașinii, prin instalarea unui modul carplay - asta dacă ai rns 850 pe masina. Este cam aceeași munca, la instalarea unui modul carplay vs navigatie aftermarket. Financiar....tot pe acolo,  asta dacă nu vb de navigații gunoaie, care costa în jurul la 1000 lei și care nu merita niciun leu...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu, unele chestii se bazează pe RNS în mașină. Dacă iei o unitate care folosește RNS doar pe post de monitor practic ai același lucru. Ce se întâmplă e că iei o unitate care se pune între ieșirea video din unitatea centrală a RNS (care e în torpedo de fapt) spre ecranul tău și poate comuta între cele 2. Ai unitate android completă, cu tot ce vezi peste tot, atâta doar că e pe monitorul RNS, ceea ce eu zic că e cea mai ok variantă deși e cea mai scumpă (800 eur).

 

Cea mai bună variantă care cred că poate o s-o fac eu este ceva de genul, un monitor dedicat carplay care se montează separat, doar că n-am avut timp să mă ocup, vreau o instalare clean nu vreau să-mi atârne fire:

 

https://carpuride.com/collections/frontpage

 

Ăsta e mai ieftin și e ecran dedicat carplay/android auto, n-are nici o altă funcție, de aici și prețul. Doar că trebuie să-l pui undeva. 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Super idee , masina cu doua unitati , ideal pe volan sa il vezi mai bine

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!