Jump to content

Cumpar diverse de 1303 sau care se potrivesc


TZepeSH
 Share

Postare recomandată

Hai cu ofertele!

1. Usi dupa 72, in stare foarte buna. Poate sa fie doar tabla, triunghiurile nu imi trebuie ca le restaurez pe ale mele, pot avea macarale (am plan sa iau noi, deci nu sunt neaparat necesare)

2. Balamale de capota fata de 1303. Pot sa fie fara arcuri. Am nevoie de ele pentru ca am planuri cu botul "vechi" si trebuie sa pot deschide capota (hint: sfarrrr sfarrr micul).

3. manere interioare de deschis usa cromate, sau doar cel din dreapta - prioritate foarte mica, doar ca sa am in colectie, ca nu se potrivesc cu interiorul pe care il voi face.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Balamalele ies din lista, am gasit. 

1. Usi dupa 72, in stare foarte buna. Poate sa fie doar tabla, triunghiurile nu imi trebuie ca le restaurez pe ale mele, pot avea macarale (am plan sa iau noi, deci nu sunt neaparat necesare)

2. manere interioare de deschis usa cromate, sau doar cel din dreapta - prioritate foarte mica, doar ca sa am in colectie, ca nu se potrivesc cu interiorul pe care il voi face.

3. Daca mai taie cineva vreo broasca, am nevoie de doua bucati de tabla de sub bancheta, lateral stanga si dreapta, la imbinarea cu pragurile. 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 months later...

A ramas pe lista doar punctul 2:

manere interioare de deschis usa cromate, sau doar cel din dreapta - prioritate foarte mica, doar ca sa am in colectie, ca nu se potrivesc cu interiorul pe care il voi face.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mi-a venit o idee. Am nevoie de doua baze de scaune cu prindere in 3 puncte (dupa 72 s-au pus?). Nu ma intereseaza scaune complete, doar rama care merge pe sine. Nu conteaza starea. 

 

118_new_springs.jpg

889733.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Paiii, sa scoatem de pe lista si manerele cromate. Multumesc Axxro!

Deci nu mai am nevoie de nimic, deocamdata. 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Zic eu, DEOCAMDATA. Pana una-alta, am camera tehnica, garajul (care e mic) si un dormitor pline de piese noi sau vechi. Imi mai trebuie vreo 20 de repere mici, de cumparat noi pana in 100 de iepuri. Dar nu sunt urgente. 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 months later...

Am nevoie de un incalzitor de la cilindrul 1 (partea dreapta a masinii) si de un parasolar stanga cu oglinda, model care sa mearga la 1303, deci anii 70.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Si mai vreau un Solex 34pict3. De moft, sa il am in piesoteca. Nu stiu unde a ajuns al meu. Doar in stare "de restaurat", ca sa ma bucur de activitate.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Up, caut:

1. incalzitor de la cilindrul 1

2. parasolar dreapta cu oglinda

3. carburator Solex 34PICT3 de restaurat.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Up! Hai nu va sfiiti ca sigur se aveti dosite pe undeva. Nu sunt piese rare ca dintii gainii. 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Hap! Parasolarul de dreapta merge si fara oglinda.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ies de pe lista parasolarul si incalzitorul. Mai ramane carburator 34PICT3, de restaurat, prioritate scazuta.

Adaug la necesitati o carcasa de turbina cu doghouse, prioritate scazuta (e pentru 1200-le sotiei, de care nu ma apuc prea curand).

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Am carcasa de turbina cu doghouse.

Ramane doar carburatorul Solex 34 PICT3, de restaurat.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Hai sa mai dau un UP la carburator. 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!