Jump to content

Cumpar diverse de 1303 sau care se potrivesc


TZepeSH
 Share

Postare recomandată

Adaug pe lista, urgent, un capac de motor tip4, cel de sus din poza. Nu il gasesc pe al meu, desi am pana la ultima piulita in cutii...

m14VGboByCuEg56qs3qKXLw.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

Caut releu de semnalizare electronic, Hella 4DB 003 750-71. Pentru masini cu carlig. Banuiesc ca toate golfurile/jetta anii 80-90 si mai noi aveau. Poate si pe la T3.

Si releu de stergatoare 357 955 531 "99" sau 3B0 955 531 "197". Ce e intre ghilimele e numarul scris mare pe releu pe capac. Cred ca a fost tot pe masinile de mai sus.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu mai caut nici relee. Am gasit noi la preturi la care nu vad de ce ai da banii pe SH. Poate doar daca cele SH sunt moca.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Bucsa asta o gasesc pe la cineva? E de la coloana de directie. Sigur o am prin piesoteca dar nu o gasesc. Am tot dat de ea cand nu aveam nevoie si acum parca a intrat in pamant.

normal_PC250045.JPG

Modificat de TZepeSH
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

S-a rezolvat bucsa, multumesc Dan Stancel!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Alex_B a deschis acest topic
  • 3 weeks later...

Caut o placuta din asta din bord. 

020-2000-4058dcc46601616_600x600@2x.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Nu mai trebuie placuta. Am luat noua. Traiasca Dilerul!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Intre coloana de directie si caroserie, in gaura din caroserie spre volan. Nu are cine stie ce rol, mai mult izolatie cred. 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

si cand se uzeaza mai face ceva: scartzaie :P

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ce sa se uzeze si ce sa scartaie? E doar pentru etansare din cate pare. Coloana e fixa, nu are ce sa miste si ce sa scartaie. Voi pune poze cand o montez, daca vrea cineva.

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

mah.... cand invarti de volan inceeeeeet scartaie. sau cel putin asa facea troaca ta cand a mers 2 kilometri pana la parcul carol la retroparada primaverii si urla ala sa plecam de-acolo :P 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu imi amintesc din vremuri imemoriale. Probabil scartaitul era din alt motiv.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...
On 4/4/2018 at 3:11 PM, TZepeSH said:

Angel, nu am gasit anuntul pe OLX. 

As mai fi interesat de o sectiune de caroserie de 1303, respectiv stalpul A din stanga cu o portiune de plafon, pana dupa usa, ca in poza, incercuit cu verde. Stiu ca era mai bine sa iau alta caroserie, dar ma indoiesc ca gasesc una buna si la pret decent. la mine buza de plaoie este indoita si cam greu de scos drept. Si stalpul e ruginit. Si nu se gaseste ca piesa de schimb, nou.

24398.20180331-145523m.thumb.jpg.70ca1b540826ab2e2ed357feed488620.jpg

Revin cu cererea asta. Imi trebuie de la orice masina post 65, nu neaparat 1303, fara stalp si taiata mai din spate, cam de la jumatatea geamului triunghi. Sau poate de la luneta. Dar imi trebuie sa fie dreapta, fara indoituri. Am primit o bucata de 1303 si e toata botita... Nu se vedea in poze, dar pot folosi bucata de stalp de la ea.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

oldtimercraiova

Și chiar nu se poate remedia pe unde este îndoit stâlpul? Metoda cu spotter-ul.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu, e toata muchia de sus indoita. Banuiesc ca a fost rasturnata pe o parte, stalpul e cat de cat drept.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ca exemplu cum e indoita. Stanga praf, drepta perfect.

IMG-20190505-WA0009.jpg

IMG-20190505-WA0008.jpg

IMG-20190505-WA0007.jpg

IMG-20190505-WA0012.jpg

IMG-20190505-WA0011.jpg

IMG-20190505-WA0010.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

oldtimercraiova

Da, observ că e chiar nasol stânga.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Publicat (modificat)

Buna observatie ?. Deci am nevoie de o bucata de caroserie. Hai ca 1303 nu prea gasesti de dezmembrat, dar modele dupa 65 mai sunt bucatite.

Modificat de TZepeSH
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

oldtimercraiova

Observație ca observație, dar când apare cineva cu vreo bruască Pre67, la dezmembrat? Asta e întrebarea.:lol:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Am primit si bucata de caroserie impecabila. Multumesc Axxro! Deci Cipica va ajunge in sfarsit dreapta. In toamna cand ma apuc de tinichigerie.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 months later...

Caut urmatoarea "saiba" de la coloana de directie. Piesa 11A din diagrama. Sau poza reala. 

normal_P1200739.jpg.848965d1428b7c470a04232529a9e16f.jpg1299038.thumb.jpg.d31a71f3b9b8ec065416c1ee708a4f97.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Am gasit ax pentru volan, 599mm, NOS. Deci as avea nevoie si de un butuc de volan pentru caneluri fine (16 sau 17mm diametru). Sau un volan mai nou (cred ca dupa august 74), dar sa fie in stare proasta, ca il iau doar pentru butuc. Un butuc nou e vreo 50 de euri dar mai trebuie adaptat.

In continuare caut "saiba" din postul de mai sus.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!