Jump to content

Cumpar diverse de 1303 sau care se potrivesc


TZepeSH
 Share

Postare recomandată

Eu ma gasesc cu Razvan, nu-i roblema. Dar ai purtat deiscutie cu el? Stie ca il vrei si pe care? Daca nu, te rog sa lamuresti intai problema cu el. Eu o sa dau o fuga de la job si nu prea am mult timp la dispozitie.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut Ionut, am vorbit, am vazut, e tot ok. E cel dreptunghiular, verde si cu + TEMP pe el. Oricand poti sa il iei, cand iti este comod. Sa imi dai te rog si un cont sa iti transfer banii. Multumesc!

Modificat de TZepeSH
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Update la lista, in urma rezultatelor pozitive de pana acum. Incep sa recapat incredere in comunitate si forum.

1. Greu de crezut ca as gasi, mi-ar trebui un ax de volan de 1303 din 75 sau cabrio, pentru caseta "rack and pinion". Este cu vreo 2cm mai lung decat cel standard de 1303, cel mai lung din poza de mai jos (nu cel cu cuplaje cardanice, pe acela il am deja; axul de la volan la cardan). Poze pe pagina anterioara.

2. Termostat functional

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut,termosat(nu stiu starea) avea zilele trecute cineva din Bicaz pe OLX

bafta.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Angel, nu am gasit anuntul pe OLX. 

As mai fi interesat de o sectiune de caroserie de 1303, respectiv stalpul A din stanga cu o portiune de plafon, pana dupa usa, ca in poza, incercuit cu verde. Stiu ca era mai bine sa iau alta caroserie, dar ma indoiesc ca gasesc una buna si la pret decent. la mine buza de plaoie este indoita si cam greu de scos drept. Si stalpul e ruginit. Si nu se gaseste ca piesa de schimb, nou.

24398.20180331-145523m.thumb.jpg.70ca1b540826ab2e2ed357feed488620.jpg

Modificat de TZepeSH
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

termostat si ax volan am eu,suna ma maine sa vad dimensiunea de la ax

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Deocamdata nu mai caut ax pentru volan. Imi face mai mari probleme: are canelurile fine si nu am butuc de volan care sa se potriveasca, si nu vreau sa schimb volanul.  Cred ca cei 2cm diferenta ii rezolv. Daca totusi apare un ax la pret rezonabil, iau ca sa am in piesoteca. 

Raman valabile termostatul si bucata de caroserie.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Am primit capotele de la Angel, excelente! Nu imi vine sa cred ca niste piese atat de vechi pot sa fie cu vopsea originala, nici o indoitura, si doar rugina de suprafata pe ici pe colo. Multumesc!

Raman valabile termostatul (aproape rezolvat) si bucata de caroserie.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sa le folosesti sanatos si muuulte drumuri bune.Ma bucur ca facui un broscar fericit.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Sus cu termostatul si bucata de caroserie. Pot avea in vedere si o caroserie intreaga de 1303, dar doar in stare foarte buna. Voi cumpara noi oricum toate sectiunile afectate de la a mea, dar daca gasesc caroserie buna, este o optiune. 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

caroserii de 1303 sttiu 2 in UK. ieftioare... dar par inca bune. ar fi o posibilitate...

https://www.thesamba.com/vw/classifieds/detail.php?id=2165435

https://www.thesamba.com/vw/classifieds/detail.php?id=2165436

 

si transport poate s-ar aranja.. mult mai ok decat sa te apuci sa o hacuiesti pe a ta apoi sa o sudezi samd.

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut Mihai, nu ma coafeaza caroserie din Angliterra. E mult de taiat ca sa o fac cu volan pe stanga, si pretul e foarte mare; plus transport. La a mea nu am nevoie de multe table, in principiu ar fi botul (pe care il am), sectiunile de sub geamul din spate si sectiunile cu suporturile de bara din spate. Adica maxim vreo 200 de euro in table. Daca as gasi o caroserie in stare foarte buna pe la 300-400 as da diferenta ca sa nu mai stau sa sudez. In Germania sunt mult mai ieftine, se gasesc pe la 200-300 caroserii FOARTE bune (si-a luat Noodles una cu 200, impecabila). Dar ma incurca transportul In tara o rezolv eu. Mai mult sectiune de la geam ma da peste cap, ca nu se gaseste ca piesa de schimb, si mi-e destul de greu sa indrept acolo. 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...
  • 4 weeks later...

As mai avea nevoie de o bucata de textolit, 100mm x 300mm x 10mm. De preferat cat mai bun si fara zgarieturi. Imi trebuie sa fac niste distantiere izolatoare termic pentru carburatoare, si ar fi bine sa nu traga aer fals pe motiv de fisuri sau zgarieturi.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Mai pun pe lista o pereche de scaune de Porsche si carlig de broasca.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Stergem de pe lista scaune de Porsche :D.

Recapitulez ce mai trebuie:

termostat

 bucata de caroserie

textolit, 100mm x 300mm x 10mm

carlig

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...
  • 3 weeks later...

Adaug la lista emblema capota spate "1303S". Pot sa o dau la schimb pe a mea cu 1303.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Tai de pe lista carlig. Raman:

termostat

 bucata de caroserie

emblema capota spate "1303S". Pot sa o dau la schimb pe a mea cu 1303.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

Update lista:

termostat

 bucata de caroserie

doua distantiere de roti de Porsche, 21mm

un senzor de ABS de Porsche 944/928, de preferat de fata

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 weeks later...

Paiiiii, tot mai caut:

termostat (nu mai e urgent)

 bucata de caroserie

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Alex_B a deschis acest topic

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!