Jump to content

SEAT Ateca - accesorii


cc270802
 Share

Postare recomandată

Al meu a fost coma dat direct sin reprezentanta. Cod 57A061580.

Tot ateca 4drive.

FB_IMG_1573917097578.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

dl.php?i=rsz_c11a08eb-f81a-4acf-8914-ca5
 

Este diferit covorașul tău chiar dacă au același cod. A trebuit sa tai jumătate din el ca sa arate așa. O sa încerc sa comand și eu din reprezentanta pentru ca nu îmi place cum arată.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...
dumitrescumaurelian
On 5/2/2019 at 9:56 AM, HKHK said:

Cum se traduce dog guard in romana?

Acest accesoriu o fi strict compatibil cu Ateca, sau merge si cu Karoq sau Tiguan?

grafik.png.3e66d45836ebaa3fe106e93c2db34d14.png

Eu am asa ceva (separator portbagaj/habitaclu), insa nu stiu daca e ideal pentru transportul unui patruped (material ce se poate zgaria, rupe).

KH7-PCP.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Interesant. Mie imi trebuie pentru bagaje, nu pentru animale. În ideea in care sa nu cada alea peste bancheta la frâna sau similar. 

Cat costa si de unde ai procurat?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Inainte de a te interesa de unde si cit costa, vezi mai intai daca ai prinderile din plafon pentru asa ceva, retrofitul lor nu e costisitor dar presupune demontarea si decuparea plafonului.

Ca solutie eleganta pentru bagaje exista plase pe cadru metalic care se prind pe tetiere, pe mecanism rabatabil, adica nefolosite se pot plia peste/sub rulou/tableta si se pot folosi la depozitare, circa 130 de euro pe ebay, se cumpara pe dimensiunea masinii.

http://www.ergo-tech.it

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

vdrsgos, nu am prinderile respective in tavan, si nici nu prea omor cu retrofituri. 

Raman la dog guard daca oi gasi una la pret decent, deși mai nou cochetezcu suport pe acoperis ... ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

dumitrescumaurelian

@HKHK Am crezut ca prinderile din plafon sunt standard, eu avand aceste prinderi si pe locurile din spate. Am gasit separatorul in portbagaj, cumparand masina SH din Germania, deci nu-ti pot spune cat a costat. Am incercat sa montez acest separator, insa, daca ai tavita de protectie, ar trebui decupata in dreptul prinderilor din portbagaj, sau indoita (arata urat), asa ca cea mai buna solutie ar fi cea descrisa de vdragos cu dog guard sau bare + cutie acoperis daca ai nevoie de spatiu suplimentar pentru bagaje.

Seara faina!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 year later...

Ce tip de bare transversale folositi? Eu am luat in graba unele universale care ating putin plafonul si as vrea sa le schimb. Ma uit la Menabo Brio si K39 Lion si nu-mi dau seama daca nu cumva vor atinge si ele plafonul. 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu am Menabo Dozer, nu ating plafonul si sunt foarte usor de montat.

Le-am folosit cu succes 2 ani, impreuna cu un suport de bicicleta, insa acum vreau sa trec la carlig si suport de bicicleta pe carlig, e foarte greu de pus bicicleta in suport, cand ai 1.72 inaltime.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Apropo de carlig, si-a montat cineva carlig aftermarket? Eu am cablajul electric pus din fabrica, dar nu mi-am pus si carlig. 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu nu am nici macar cablajul din fabrica, presupun ca te referi la optionalul pregatire carlig. 

Urmeaza sa montez eu carlig aftermarket, revin cu detalii.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da, la el ma refer. Am primit o oferta de vreo 5000ron de la reprezentanta pt ca nu se instaleaza decit carligul cu rabatare din buton. Dupa ce ies din garantie vreau sa pun si eu un carlig de bun simt cu demontare manuala. Inca n-am inceput sa caut sa vad pe unde e mufa electrica pregatita, citi pini are etc.... Ma astept sa ma coste sub 2000ron. Te rog sa-mi dai si mie detalii daca faci ceva concret. Merci

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 years later...

Salut !

Sunt proaspat posesor de Seat Ateca. Stiti de unde pot sa-mi achiitionez amortizoare pt capota motor? Multumesc !

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Amortizoare gasesti la orice firma de piese auto, nu o sa gasesti prinderile, cel mai bine iei setul de pe aliexpress.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da, am cautat pe aliexpres si am gasit la pretul de 135 RON cu transport inclus. Mi-am comandat un set de amortizoare pt capota motor, un organizator pentru cotiera, un set ornamente pedale. Multumesc pentru sfat !

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

On 4/1/2023 at 4:50 PM, Fantozzi said:

Salut !

Sunt proaspat posesor de Seat Ateca. Stiti de unde pot sa-mi achiitionez amortizoare pt capota motor? Multumesc !

 

Eu pe astea le am din Iulie 2019 si functioneaza inca, fara probleme.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!