Jump to content

SEAT Ateca - accesorii


cc270802
 Share

Postare recomandată

Ma gandeam la ceva de genu cum este cel de la kodiaq. Sau ceva mai sf gen joystick ca la bmw.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daca schimbi rama de la mansonul de piele merge cel de Kodiaq. Merge orice schimbator de DSG de la toate marcile grupului, inclusiv Porsche sau Bentley

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu se vor potrivi perfect, pentru ca e posibil ca schimbatoarele de Audi sau Porsche sa fie mai scurte, trebuie facuta o adaptare, eu la Ibiza am schimbat nuca schimbatorului impreuna cu mansonul din imitiatie de piele cu unul de Audi S-Line, a trebuit intr-adevar sa inlocuiesc rama de la Audi cu cea de pe masina mea, insa a fost mult de munca si mansonul schimbatorului de Audi era putin mai scurt decat cel de pe Ibiza. 

Trebuie studiat inainte de a face comanda.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pt scaune ce huse de interior recomandati?  Am zis la inceput ca n-are rost sa le protejez pt urmatorul proprietar (daca va fi cazul) si ca mai bine ma bucur eu de ele noi, dar cu copiii parca totusi nu merge chiar asa :) 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Încearcă la huse.ro. eu am montate pe două mașini și sunt foarte bune. Se potrivesc perfect și ai o multitudine de posibilități de personalizare. Singurului defect este că sunt cam scumpe. 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@CristianScaunele sint identice cu cele de pe Leon? 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu stiu, eu la Ateca le am pe cele sport, cu tapiterie din piele. Nu stiu daca sunt identice cu cele standard pe nivelul de echipare Excellence.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Tapiseria de piele nu schimba forma scaunului.

Eu ptr fiimiu am luat doar o husa de plastic de'am montat'o pe spatarul scaunului pasagerului, de altceva n'a fost nevoie (avea 5 ani cand am luat masina), oricum scaunelul lui acopera zona cu alcantara pe partea dreapta a banchetei, iar mijlocul se poate curata usor (preventiv am si un spray dedicat curatarii alcantara, dar e nefolosit de cand am luat masina)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Din pacate nu merge siteul @Dolfin . Am apucat sa intru dimineata putin dar acum seara nu il mai pot accesa.

Mi-a placut ca erau lucrurile mai clare decat in catalogul de accesorii de la dealer.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

La mine functioneaza, poate a fost ceva tranzitoriu.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da. A fost ceva de moment.

Am comandat de la dealer urmatoarele repere:

incarcator: 000087629B

racleta :000096010D

odorizant: 000091500FR

corector vopsea : 000098500LMW5Q

solutie insecte: 000096320FRABH

57A061580 covoras median karoq

Pentru toate am termen de livrare 2-7 zile mai putin odorizantul care nu il gaseste pe nicaieri asa ca am renuntat la el.

Poate aveti recomandari unde as putea gasi ceva similar.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Myauto.pro accesorii oem. 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Interesant site-ul, insa cred ca vrei sa spui ca sunt accesorii OE, n-am vazut nimic OEM pe acolo.

Au o gama mai mare de accesorii pentru grupul VAG, inclusiv accesorii din colectii trecute, insa am o problema cu cele din colectiile actuale, preturile in marea majoritate sunt mai mari fata cele practicate de dealerii Porsche, iar pe langa ca sunt mai mari se adauga si taxe de livrare, 22Lei...

Modificat de R_a_z_v_a_n
Renunta la QUOTE
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 months later...
dumitrescumaurelian

Ambicar - cumparat impreuna cu 3 arome (ocean, tropical si red fruit); dezamagit total, desi recunosc ca vanzatorul mi-a spus ca mirosul se simte foarte difuz si doar cand este alimentat la bricheta.

Tava portbagaj si covorase  - par calitative, desi tavita mi s-a zgariat de la un simplu cofrag cu oua, iar unul din covorasele de pe spate nu se potriveste "la fix".

Urmeaza sa-mi comand covorasul pentru tunelul median de pe Skoda Karoq, la sugestia lui Sop, racleta, folie simpla sau de sticla pentru navigatie etc.

Zi faina!

 

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Hai cu prezentarea masinii ca ai ce povesti. Si nu suntem multi posesori de ateca.

Ca sa nu fiu total offtopic am prins microbul aliexpress si am comandat si eu cate ceva.

Amortizoare capota

Capac baterie

Ornamente aerisiri spate

Capacele ventil

Carcasa silicon cheie 

Si astea:

US $10.33  18%OFF | 2pcs Artificial Leather Fillers Spacer Filler Slot Plug Car Seat Gap Pad For Seat Ateca
https://s.click.aliexpress.com/e/brA1eATm

US $10.79  15%OFF | Stylish and comfortable Leg Cushion Knee Pad Armrest pad Interior Car Accessories For Seat Ateca
https://s.click.aliexpress.com/e/cCFU9S3e

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Salut. Am achiziționat un Seat ATECA 2018 model 1.5 tsi be Zina 150 cai și voiam să știu și eu daca pot sa activez funcția de Full Link sa pot folosi și eu google maps și Waze. Seria de șasiu este VSSZZZ5FZK6520852.

Mă poate lamuri și pe mine cineva. Stima

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Functia asta este disponibila la orice dealer autorizat, costa cam 700 lei.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Dețin un telefon OanePlus 5T android . Ideea este că am sunat la service Porsche Romania și cei de acolo mi.au zis că mașina nu este compatibila cu acest full link că am doar un usb și un jack și că pe modelul care are 2 usb.uri se poate instala full link. Plus am primit o lista de telefoane care sunt compatibile cu Seat . 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Oneplus 5T merge fara probleme iti garantez. Despre cealalta problema nu as sti sa iti spun

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Vine iarna si ma gandesc la sezonul de ski.

Astfel ca ma uitam la accesorii ateca pe catalogul online si am vazut suport ski 000071129S.

Din ce imi dau seama montarea lui trebuie sa se faca pe barele portbagaj 575071151.

Sau acest suport e independent si se prinde direct pe barele masinii?

@ToniM parca avea.

Multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Buna ziua , îmi poate recomanda cineva un model de covoraș pentru tunelul median? Am comandat cel de pe Karoq dar e prea mare. Codul este 57A061580. Masina este  varianta 4 drive 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

dumitrescumaurelian

Buna seara!

Am montat si eu amortizoarele pentru capota, padelele DSG, protectiile pentru  balamale, capacele pentru ventile si sertarul de depozitare pentru cotiera (toate accesoriile cumparate de pe aliexpress).

@Palencsar: la mine covorasul median de pe Karoq se potriveste la fix (tot 4 drive).

 

Amortizoare capota.jpeg

Padele DSG.jpeg

Protectii balamale.jpeg

Suport cotiera.jpeg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Covorașul acesta l-am comandat și nu se potrivește. https://myauto.pro/skoda/skoda-karoq/skoda-karoq-nu-2018/covoras-de-cauciuc-all-weather-original-skoda-karoq-nu-2018-pentru-tunelul-median 
    După codul 57A061580 și ar trebui sa tai jumătate din el ca sa se potrivească. Ați comandat din alta parte ? Sau mai este alt model mai mic ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!