Jump to content

Accesorii (Tiguan AD1)


RoC
 Share

Postare recomandată

?

Actuatorul de sunet nu era o urgență. Ca stanga nu e conectata direct nu ar fi ceva nou, se practică la multe mărci, dar ca una sa fie fake, asta nu ma asteptam. Probabil tine de costuri...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Si dreapta fake se practica si la alte marci, am una in parcare :)) 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...
  • 2 months later...

Stie cineva daca pentru retrofitul la Rear Camera ajunge acest kit , plus codat, sau mai e nevoie si de alte piese ( stiu ca la passat e si un modul de camera - dar aici nu am gasit printre piesele disponibile) ? Mersi

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 weeks later...

Neavand farurile de top, grila avea o tija neagra. 

Am cumparat de pe aliexpress acum ceva timp o tija cromata

 

WhatsApp Image 2019-06-03 at 17.17.47.jpeg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

ROC,

Stii cumva ce marime au barile Thule Wingbar Edge? M, L sau M/L ?

Multumesc!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Salut, am vazut zilele trecute un Tiguan cu embleme laterale 4motion in lod de cele R-line. Am vrut sa-i iau seria de caroserie dar proprietarul o avea acoperita...Stie cineva un part number pentru ele?

Multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 months later...

Buna seara. Pentru Tiguan Allspace 2018 am luat un set de lumini in usi exact ca cea pe care o are deja montata in haion. Cica ar fi model 2019. Intrebarea mea e unde le conectez? Nu reusesc sa gasesc nici o schema cu acea mufa. 

 Pentru un Tiguan Allspace 2018 stie vreun coleg sa monteze asa ceva?

https://shops.volkswagen.com/de_DE/web/zubehoer/p/plug-play-soundsystem-fuer-die-reserveradmulde-000051419b-10?category=4272:904_VWZ_OZ:Category

In momentul in care scot unitatea din torpedou pentru mufarea acestui sistem, cand o conectez inapoi imi va cere codul radio?

As mai vrea sa intreb daca a instalat cineva lumini in usi si stie exact in ce pini trebuie conectate. 

Abia am luat masina, este cu mult peste golful meu si nu stiu mai nimic despre ea. Prefer sa intreb inainte. Multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu, nu o sa îți ceara niciun cod. Da, vezi în aria Golf7, s-a discutat deja despre lumini uși, conectare, activare 

 

în urmă cu 4 ore, cata26manga a scris:

Buna seara. Pentru Tiguan Allspace 2018 am luat un set de lumini in usi exact ca cea pe care o are deja montata in haion. Cica ar fi model 2019. Intrebarea mea e unde le conectez? Nu reusesc sa gasesc nici o schema cu acea mufa. 

Vezi în aria Golf 7, s-a discutat deja

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

Am gasit ornamentul acesta pe un site romanesc din Galati care are tot felul de elemente cromate. Pretul este 150 lei. L-am gasit si pe aliexpress  - este 22$ dar transportul 170$ ...

Completat cu cele doua tije despre care spunea Vlad_1 mai sus dau un rezultat final foarte fain, zic eu.

Ce parere aveti ?

 

tiguan II front bumper chrome lip.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pe Highline/Rline este standard, este grila de sub camera față, probabil vine cu tot fagurele de jos, cred ca se gaseste si pe original. 150 lei imi pare cam mult pt o baghetă chinezească de crom, macar sa fie OEM. Trebuie verificată lungimea, sa fie aceeasi.

Modificat de ct_act
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 weeks later...

Stiu ca pe Karoq exista o lanterna reincarcabila in stanga portbagajului. Am vazut ca exista si pe Tiguan ceva de genul dar nu am vazut pe modelul AD1. Stie cineva ceva amanunte ? S-ar putea monta soclul plus lanterna aceea in partea stanga ? Masina mea are o lampa in dreapta care din cate am observat nu este led si este destul de slaba (am gasit in china lampi cu led compatibile si par mult mai puternice, o sa dau comanda si revin cu detalii). Mai exista o lampa fixata pe hayon care lumineaza atunci cand acesta este ridicat dar tot nu lumineaza destul - aceasta este cu led.

Dupa parerea mea ar fi foarte utila si o lampa in partea stanga. Ma gandesc ca as putea sa trag niste fire acolo, sa decupez mocheta si sa o montez. Prima problema e ca acea lampa ar trebui alimentata tot timpul ca sa incarce acumulatorii lanternei si nu doar atunci cand se deschide portbagajul deci optiunea cu trasul unor fire de la cealalta lampa nu tine. 

Aveti ceva idei, amanunte ? Multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

La allspace (highline, nu am detalii despre alte echipari) există lampa detașabilă pe partea dreaptă, cu buton on/off cand este lanternă, este cu leduri dar sunt slabe. Din amintiri parca e o lampă fixă si pe stânga in interior.

Există si acea lampa alba pe buza inferioară a hayonului, inutilă cand e ceva lumina in jur dar excelentă cand e beznă totală, am apreciat faptul ca e acolo.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru lampa din dreapta, se potriveste si model cu led din China de Passat B6, e la fel (le-am probat eu). Am luat mai demult pt passat si am mutat-o de test in Tiguan si merge perfect.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salutare tuturor

Ma intereseaza sa imi pun carlig pe tiguan. Am gasit din dez, masina 30k km si pe langa carlig ce mai am nevoie? Fire, butoane, codari?

Ce imi recomandati?

Pentru deschiderea portbagajului cu piciorul, se poate face retrofit?

Multumesc pentru indrumari si sfaturi

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Pentru cocalarul din mine. AliExpress. Calitatea acceptabila. Nu sunt ca cele originale dar merg.

coca2.jpg

coca1.jpg

Modificat de eutavi
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

Salut,

In Decembrie 2019 am achizitionat un Tiguan Confortline care include barile logitudinale, dar fara carlig. Inainte am avut un Passat limuzina si inca am barele transversale de la el.

Intrebare: pot pune pe masina suport de biciclete? Este recomandat? Pot sa folosesc Thule Wingbar (culoare aluminiu) cu prindere pe bare sau sa ma uit la variantele noi pe care le-an vazut exemplificate pe internet/youtube?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Salutare. Am un VW TIGUAN ALLSPACE din august 2018. Ma intereseaza sa cumpar un set de covorase de cauciuc, dedicate pentru acest model. aveti idee unde pot gasi??

Iar ca fapt divers, eu am pe masina o cutie THULE PACIFIC 780 ANTRACIT. are deschidere pe ambele parti. Am incarcat-o la maxim iarna asta, la ski. 4 perechi de schiuri, 4 perechi de bete, 4 perechi de clapari (2 adulti cu 2 copii) si 3 rucsaci cu lucruri. se aseaza foarte bine si este foarte aerodinamica. 1600 lei

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu mi-am luat covorase marca Petex. De la o firma din Timisoara (nu stiu daca am voie sa dau link aici). Sunt importatori de tavite, covorase cauciuc etc. Foarte ok covorasele. Se potrivesc perfect si nu miros foarte tare.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu al luat atat presurile de cauciuc cat si tavita de portbagaj de la Rimi din Timisoara. Sunt foarte multumit de calitate/ pret si nu au niciun miros.

Modificat de DDoc
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am reusit sa finalizez retrofit la side assist + asistent la iesire din parcare. Mai jos un filmulet.

 

 

 

Semnalizatoare led dinamice pentru oglinzile exterioare 

 

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Kufatec soundbooster extended (modul maserati) pe modul 4. De obicei il tin pe modul 1 ca sa nu fie deranjant, nu am reusit sa merg mai mult de 3 min pe modul 5 sau 6 deoarece toata lumea intoarce privirea.

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da, la relanti se aude superb pe 5....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Andrei_72 changed the title to Accesorii (Tiguan AD1)

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!