Jump to content

Sistem aftermarket de ridicare hayon (Touareg 7P)


Gheo
 Share

Postare recomandată

Salutare,

A montat cineva un sistem aftermarket de ridicare a hayonului?

Ma intereseaza daca functioneaza ok si cat de greu se monteaza.

Multumesc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

La ce pret este?  Daca e aproape cat retrofitul original.....eu recomand această varianta

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pai am gasit la noi 3200lei si din China acelasi la 1700lei.

Nu stiu cat costa original.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am intrebat si la reprezentanta.

In jur de 7000lei plus Tva...

Edotec 3300 fara montaj si e exact cel de pe Alie Express...

Vedem la anu' 

Craciun Fericit si La multi ani!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sincer nu stiu daca merita la banii astia. Plus ca este o sursa de belele in plus. Cumnatul meu are asa ceva pe X5 2012 si nu prea lucreaza corect.Intr-un caz din trei trebuie redeschis manual si resetat ca sa lucreze corect. Prefer sa bag motorina si sa ma plimb de banii astia. 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 months later...

nu a pus nimeni pana la urma sistem ridicare hayon aftermarket...am sunat si eu la cei de la edotec...as vrea sa-mi pun dar...mi-e frica sa nu dau banii degeaba...adica va functiona la fel ca cel din fabrica sau ne umplem de nervi??

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 months later...

e utila optiunea , merita ptr un portbagaj asa elegant cum e cel de la 7P

triunghiul reflectorizant de la 7L e la fel cu cel de la 7P ?

am locul liber pe haion si ma gandeam sa pun unul OEM acolo din dezmembrari dar nu gasesc decat de 7L

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut! Pana la urma, am cedat tentatiei si am comandat kit-ul de pe Aliexpress. Azi mi-a ajuns dupa 19 zile de la plasarea comenzii si m-a costat 2250Ron cu toate taxele. Acum sa vad cu montajul unde o sa-l fac, caci, din instructiuni ar fi ceva de munca.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

sa ne anunti si pe noi cum a iesit

bafta

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Daca poti pune te rog si un link sa vedem exact pe care l-ai luat. Merci

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

De curiozitate se conectează la unitatea can?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

On ‎07‎.‎07‎.‎2018 at 21:48, Gheo a scris:

Daca poti pune te rog si un link sa vedem exact pe care l-ai luat. Merci

L-am luat de aici: https://www.aliexpress.com/item/Smart-Electric-Tail-Gate-Lift-Easily-For-You-To-Control-Trunk-for-Volkswagen-VW-Touareg/32621629320.html . Sper sa nu deranjez cu link-ul. Problema acum, e montarea kit-ului, nu gasesc in zona mea cine sa ma ajute. Probabil ca zilele astea voi reusi si voi reveni cu feedback.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

Intr-un final, kit-ul de care am pomenit anterior este montat pe masina. In toata treaba asta, m-am lovit de lipsa cuiva care sa ma ajute sa-l montez. Intr-un final, am gasit persoana potrivita care a rezolvat aceasta problema. Pentru montaj, e recomandat cineva cu bune cunostinte in ale electricii si electronicii, mai ales ca instructiunile de montaj nu sunt chiar asa de clare.

Deci, in doua zile de când e pe masina, nu s-a blocat portbagajul si cred ca deja s-a inchis-deschis de vreo 50 de ori(probe si.. curiozitatea aia de copil). Recomand produsul cu incredere si comandati-l din China intrucat cu acei1000Ron care se economisesc daca s-ar comanda din tara, se poate face altceva. Nu mai spun de kit-ul original.

Ca si mod de functionare portbagajul se poate inchide-deschide in 3 moduri:

-din butonul de pe portiera: la prima actionare se deschide, iar daca se actioneaza cu portbagajul deschis, acesta se va inchide

-din telecomanda, la actionarea butonului pt portbagaj se deschide sau inchide

-portbagajul se poate inchide si din butonul montat langa incuietoare. Totodata, din acest buton se poate face si reglajul inaltimii portbagajului.

Singurul lucru suparator pt mine, este sunetul suparator pe care il face goarna care vine cu kit-ul. I-am mai redus din intensitate prin montarea unei benzi.

Pentru alte detalii, pot sa va raspund ulterior.

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Bravo,

felicitari!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Felicitari. O sa il comand si eu in curand.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu am gasit pe eBay kitul oem cam la același pret, intre 2500-3000ron. Problema cu kitul OEM este ca modulul de control se conectează pe can si vine însoțit de component protection care trebuie dezactivat într-un service autorizat vw.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@lmvg acuma merita cumparat si modul sa poti deschide portbagajul cu piciorul! :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pai nu prea merita modulul respectiv. Eu l-am luat si pe acela, dar am renuntat sa il montez, voi incerca sa il vand. Ar fi util doar daca ai modul keyless pe masina, altfel, pentru a deschide portbagajul cu piciorul, va fi mereu nevoie sa descui masina din cheie mai intai, ceea ce inseamna 2 operatiuni. Asa, deschid portbagajul direct din telecomanda cu o singura apasare.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 months later...

si cum se comporta acum dupa 2 luni ?

evident testul complet va fi la iarna

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!