Jump to content

Zgomot dupa roata dreapta fata (ca o vibratie)


chillaxdriver
 Share

Postare recomandată

Salutari!

Am un zgomot pe partea dreapta undeva dupa roata, doar in mers. Nu e corelat cu viteza, nu e corelat cu turatia, apare aleatoriu si uneori e mai tare alte ori mai incet, alteori deloc si la viteze mici si mari. La tonalitate seamana cu o vibratie metalica sau cu un geam de sticla intr-un cadru metalic (cel putin asa mi se pare mie). Nu vibreaza volanul sau altceva si nu se intampla nimic suspect.

Singurul lucru pe care l-am observat e ca dispare de fiecare data cand apas frana.

Am dus-o la un service si mi-au zis ca e de la racordul flexibil. L-am schimbat - zgomotul persista. Nu pot sa imi dau seama ce e si cine ar putea sa ma ajute. Am atasat o inregistrare (minutul 0:13, 0:25)

Multumesc mult!

zgomot.mp3

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 months later...

As verifica protectia de caldura de pe traseul esapamentului.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!