Jump to content

Skoda mea: superb 2FL Laurin & Klement 2.0 TDI 170 CP DSG


Ganeaalexandru

Postare recomandată

Pe 29 august am achiziționat o skoda superb 2 facelift, producție 15.11.2013 adusa din Franța, cu 146 000 km labord, de dealerul Auto-Bara al reprezentantei Dacia-Renault-Nissan din Oradea.
Modelul este laurin & klement, 2.0 TDI dsg 170 cp
Ca si dotari :
-columbus
-sound system
-parbriz încălzit
-trapa electrica
-piele bej perforata cu încălzire si ventilație
-încălzire in bancheta spate
-scaune electrice cu memorie
-senzori parcare față -spate
Am parcurs cei ~850km de la Oradea la Constanța in 12 ore cu o pauza la Omv de pe autostrada soarelui pt alimentare -range ramas 220km (am plecat cu fullul facut in Oradea).
Sunt super încântat de ea, merge foarte foarte bine ,iar cu jantele de 18' și cu cauciucuri 225/40/r18 92Y se aseaza perfect pe sosea.
Acum, ce nu mă încântă este garda la sol,prea mica pt gustul meu. Obișnuit cu opelu astra precedent, cu care mai incalecam o bordura, ehh,aici se schimba putin situația. Sper sa ma obișnuiesc . Pana una alta, sunt în proces de înmatriculare, rar,etc.
Seara buna!

Link către comentariu

Sa o stapanesti sanatos. Ne pui si noua niste poze sa ne delectam ?:)

Multi km fara evenimente neplacute.

Link către comentariu

@Ganeaalexandru: felicitari de achizitie... Sa te bucuri de ea, e o masinuta foarte misto si foarte bine construita.

Hai cu pozele, sa nu fii zgarcit la poze cu interiorul ala de L&K... :icon_thumleft:

In ceea ce priveste garda la sol, pentru inceput obisnuieste-te sa parchezi cu spatele la bordura. Altfel, o sa julesti bara fata, mai ales partea inferioara a ei....

Link către comentariu
  • 4 weeks later...

Scuze de intarziere! Promit ca revin cu mai multe poze zilele viitoare.

 

superb l&k1.jpg

superb l&k2.jpg

superb l&k3.jpg

superb l&k4.jpg.jpg

Link către comentariu

@Ganeaalexandru: foarte misto :icon_thumleft: Excelenta combinatia intre argintiu si jantele de L&K

Ce-ti recomand - o curatare/tratare/hidratare interior. E pacat de pielea aia, atat de pe scaune, cat si de pe volan.

Cand sunt curate/hidratate, sunt matifiate la atingere, nu lucesc. Senzatia e priceless. E o investitie de maxim efect in masina

Link către comentariu

@75NOR Multumesc de sfat! Il voi urma pt ca imi place maxim interiorul si nu vreau sa se degradeze.

Ieri am incaltat-o de iarna cu niste jante originale de superb 2 pe 16" cu cauciucuri bfgoodrich g-force winter 2 91H . Chiar e o diferenta de la 18" la 16". Tinuta de drum este mai lejera.
O zi buna!

 

Link către comentariu

Adica ai echipat-o cu Spectrum :) Da, imi amintesc si eu ce diferenta majora era de la 18 la 16... 

Nu fi zgarcit cu pozele ;)

Link către comentariu
  • 2 weeks later...

Chiar nu am idee daca sunt Spectrum sau nu, dar sunt multumit de noua tinuta de drum

IMG_20171209_141600.jpg

IMG_20171209_141612.jpg

Link către comentariu

Ce bine arata combinația de culori în interior. Felicitări

Apropo: la scaunele fata ai ventilatie?

Link către comentariu

@sebip da, sunt ventilate si încălzite pe față si doar încălzire in bancheta spate.

@75NOR de pe un superb 2 break au fost luate.

Mulțumesc, la fel si voi! 

Link către comentariu
  • 1 year later...
Ganeaalexandru

F51ADC2B-783F-4DD1-9D2F-A74CD3CD7CFA.thumb.jpeg.098b47ba58f2dfdf5e2951b6835e13fc.jpegrevin cu poze de la în detailing interior 

42C28AD7-4080-42FA-AE34-323C7DF3203D.jpeg

2BA0DFE9-92AC-4B0E-B245-D6139737BB76.jpeg

D984210A-280E-4E46-871F-6518D68A973E.jpeg

362EC87F-174E-419D-BA1B-6B06DD41025F.jpeg

Link către comentariu
Ganeaalexandru

Pentru ca erau multe poze am făcut un link către ele. Este și un filmuleț în care goneam nebunește pe un drum spre Tulcea :)

Poze superb

Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!