Jump to content

Electronic


cojo_
 Share

Postare recomandată

Din pacate ma vad nevoit sa va semnalez o situatie neplacuta legata de userul Electronic.

In iunie 2016 cand am cumparat mk2 Fire & Ice-ul de la el, am agreat cu el sa imi dea si un set de semnale fata alb-galbui OEM, banii au fost platiti in Iunie 2016.

La scurt timp, nu si-a mai adus aminte ce a promis (noroc ca am salvat mesajele), apoi de cate ori ii reaminteam telefonic de datorie imi spunea ca 'nu le gaseste, mai cauta' si devenea iritat ca si cum era vina mea ca ii cer ce imi promisese&platisem&nu primisem. De o luna nu mai raspunde la telefon/mesaje, semnalele inca nu le-am primit.

Desi am mai cumparat de la el in trecut si a fost ok si il credeam un tip serios, de data asta a considerat ca un set de semnale e mai important decat cuvantul lui. Nu mai zic ca m-a pus aiurea pe drum 400km cand am stabilit prima oara ca vin sa cumpar masina si s-a razgandit cand am ajuns in Craiova, motivand ca 'trebuie sa o intrebe pe sotie daca este de acord sa o vanda' (wtf?!).

Am evitat indelung sa postez acest mesaj, in toata comunicarea de 1 an cu Ionut am ramas politicos si cu bun simt pentru ca dincolo de 1 set de semnale, amandoi impartasim aceeasi pasiune pentru VW, ca toti cei de aici si asta ne face o 'comunitate' (nu-i port pica, din partea mea oricand l-as intalni la Nationala sau pe strada mi-ar face placere sa discutam despre masini). Insa e de tot kktul cand intre noi se intampla faze din astea, si scopul mesajului e sa mai incerc o tentativa de rezolvare a problemei, posibil si cu ajutorul/sugestiile voastre. Ionut, eu am acelasi nr de telefon oricand vrei sa ma suni.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!