Jump to content

Probleme / schimbare becuri plafoniera


bbs
 Share

Postare recomandată

Va salut,

Astăzi am observat ca unul din ledurile ambientale nu mai funcționează. Am dat plafoniera jos dar nu am reușit sa îmi dau seama cum as putea sa îl schimb. 

Poate sa ma îndrume cineva cu un video / poze? Se pune un bec de tipul plug and play, sau trebuie cu lipituri și alte nebunii? 

20200423_193550-min.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Replies 182
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • F l o r i n

    24

  • bbs

    10

  • Adutz

    10

  • Al Bundy

    9

Cu lipituri si alte nebunii...jos plafoniera, facuta bucati, dezlipita placa si ledul inlocuit

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Pai si becul ala e de tip plug and play? Sau am nevoie de ceva scule mai serioase pentru a reusi sa duc la capat toata operatiunea?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

F l o r i n

Pai nu este bec. Este un led. Trebuie facuta bucati, dezlipit de pe placa, etc 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mai adaug o intrebare care poate va fi utila si pentru alti utilizatori.

Cum se numeste acel led? Are un cod pe care trebuie sa il caut?

Doresc sa cumpar becul si apoi sa apelez la cineva care se pricepe sa faca lipiturile necesare.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

F l o r i n

te duci la un magazin de componente electronice si cumperi un led normal,.de.3 mm.

Sincer....fiind o banalitate de led, cine se pricepe sa il schimbe.....sigur il are. Ca orice electronist, ai asa ceva in cutie....

Nu are cod, nu vine ca piesa de schimb. 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 weeks later...

Salutare, nu stie nimeni cum pot scoate lampa aceasta sa verific becurile? Am schimbat plafonul si cel nou a venit in plus cu aceasta lampa plus 2 lampi sub parasolare care nu se aprind. La montarea plafonului nu am vazut mufe de alimentare separate pt. ele. Pe diagnoza nu imi apare nici o eroare. Plafoniere fata/spate merg. Sa fie doar de la becuri sau e vreun modul aditional de lumina ambientala pe care eu nu il am la dotarea trendline?

20200422_090203.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

are clema in capat, apesi cu o surubelnita

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!