Jump to content

Update soft Cc 2014


rolicx
 Share

Postare recomandată

Salutare, 

Acum vreo 2 luni am mers in service pt schimbul de ulei si filtre, si mi s-a recomandat sa fac update-ul de soft pentru scaderea emisiilor poluante (celebrul scandal ). Mare prostie, am acceptat. Acum, poate e efect placebo, dar mi se pare ca masina nu mai trage la fel de bine, desi am motorul de 177cp.

Ceva pareri dupa update aveti ? Se poate downgrada soft-ul ? Sau are cineva softul vechi pe aceeasi masina si as putea sa il pun si pe a mea ?

vw cc 177cp cod motor : CFGC

thanks.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Majoritatea am refuzat update-ul. Citeste pe topicul dedicat.

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu l am facut. Motor CFGB. Nu stiu neaparat daca trage altfel (pentru ca n o aveam de mult timp), insa usor usor te vor strange cu usa sa l faci. 

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Alungatu... ce ai  rezolvat cu scartaitul ala cand tragi de volan stanga? aceiasi problema o am si eu la un passat cc 2009 tdi 140 hp

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Administrator

Topic inchis.

Continuati discutia despre soft update in threadul recomandat de Claudiu.

Multumesc,
Razvan

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • R_a_z_v_a_n a închis acest topic
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!