Jump to content

Intarzieri productie si livrare Ateca


Cristian
 Share

Postare recomandată

Da, incepand cu ianuarie 2018 inseamna anul 2018, nu ca in ianuarie se produce. Pana cand primesti data ferma productiei nu poti sa fi sigur pe ceva.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am cerut si eu ieri un update referitor la comanda, insa sunt plecat din tara si comunicarea pe mail se pare ca dureaza, inca nu am primit raspuns. Termenul de livrare ar fi in ianuarie, oricum nu revin in tara mai devreme, deci m'ar nimeri bine daca s'ar respecta. 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

Termenul de livrare deja pare sa fie februarie, in cazul meu, deocamdata nimic concret, dar nu prea cred sa primesc masina in ianuarie

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Deci inca nu a intrat masina in productie si nici nu ai confirmarea intrarii in productie. 

Urat, daca tu cu comanda in martie o primesti abia in februarie, inseamna ca eu primesc masina mult mai tarziu. Speram cumva sa isi fi rezolvat problemele cu capacitatea de productie, acum ca a intrat in productie Karoq.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu am primit info sapt trecuta ca va fi produsa la final de ianuarie. Comanda tot din martie. Nu stiu cat mai dureaza pana sa o primesc. Probabil vreo luna jumatate.

Si chipurile ar fi prima pe lista de productie pentru Romania pe la anul(chiar daca am vazut-o pe lista, tot nu ma incalzeste, mi-am pierdut increderea si m-am saturat de asteptat)

Modificat de cris2109
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Deci e clar, daca a ta are fabricatie la sf de ianuarie, a mea sigur nu apare pana la jumatea lui feb, macar nu ma mai agit ptr rotile de iarna anul asta

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Oricum, am inteles ca sunt vreo 5 Ateca de toate comandate in martie care nu au ajuns si intra in ordinea comenzilor incepand de la final de ianuarie. Posibil sa intre toate odata

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sa inteleg ca au fost toate comandate dupa data de 14 Martie cand s-a terminat cota pentru 2017?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu, a mea a fost pe 13 si a fost inclusa pe cota de 2017...ce folos :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cam cat dureaza de la intrarea in productie pana la livrarea catre client in tara? 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

In principiu vreo 3 saptamani, maxim o luna din cate stiu eu. 

Foarte aiurea pentru cei care au comandat inainte de 14. Inteleg pentru cei ce nu s-au incadrat in cota pe 2017, e un lucru asumat de la momentul comenzii, dar in rest sa astepti mai mult de 9 luni pentru o masina mi se pare revoltator. 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

cam asta am auzit si eu, in jur de o luna de cand intra in productie

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ah, mai bine, deci posibil ca asta sa fie Martisorul pe 2018 ptr sotie :))

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

Nici o veste pentru cei care ar trebui sa primeasca pe inceput de an masinile? 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mie mi'a confirmat azi dealerul doar ca au primit Vin ptr comanda mea, nu stiu deocamdata cand intra in fabricatie

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu din cate "stiu" VIN este o data ce masina a fost produsa, cat de mult sunt pe langa?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Se aloca cind se lanseaza in productie, daca nu intervin sincope in trei - patru saptamani masina e la client.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am primit doar un mesaj pe mail. Maii devreme de o saptamana oricum nu am cum sa ajung la dealer, asa ca nu am mai insistat pentru detalii, le aflu cand ajung acasa.  Eu stiam ca Vin se poate aloca inainte de a fi produsa masina, de aceea nu mi s'a parut nimic dubios

Modificat de andrei0241
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu care chipurile as fi primul pe lista am primit confirmare ca va fi produsa in sapt 4. Despre VIN nu stiu nimic

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

A mea se pare ca ar fi pe drum spre tara, maine o sa merg la dealer sa aflu detaliile

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Dealerul mi'a facut o surpriza, azi am primit poze cu masina in curtea lor. Sper sa o pot ridica sambata, altfel va fi un weekend lung :)

image2.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

In principiu daca achiti "restul" maine o poti ridica, cel tarziu vineri oricum, sincere felicitari ;)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sigur abia azi le'a ajuns in curte, maine nu cred ca ar fi gata numerele. 

Oricum, fata de livrare in martie, cum credeam la sfarsitul anului, o zi doua in plus e ok. Apuc sa testez pe frig incalzirea auxiliara :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Wow, cum oare a ajuns atat de repede. Sa fi fost deja produsa din decembrie?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Andrei0241: Sa o stăpânești sănătos și fără evenimente! În sfârșit încă una în CT :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!