Jump to content

Sfat achizitie AUDI


Camelot01
 Share

Postare recomandată

Salutare.

Doresc sa imi schimb masina si va rog sa ma ajutati cu pareri/sfaturi.

Care dintre cele de mai jos:

- A4 2.0 benzina

- A6 2.0 sau 2.4 benzina

- sau BMW 520i benzina

Sigur vor fii sfaturi sa-mi iau Diesel (putere, consum etc), am Diesel si nu ma impac cu el, deloc! Doresc benzina.

Va multumesc si astept parerile voastre.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

N'are nimeni cum sa iti dea un sfat pertinent dupa cerintele de mai sus.

Ce ani de fabricatie te intereseaza, ce bani esti dispus sa cheltui? 2.0 pe A4 e si aspirat, dar si turbo, de ex

Modificat de andrei0241
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Orice Audi ai cumpara, sa fie Quattro neaparat, nu vei regreta nici o clipa. Quattro este tot ce face un Audi special.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

andrei0241

- an fabricatie: de la 2006 in sus

- max 7500 euro

- stiu ca e si turbo si aspirat, dar imi e teama de turbo :(

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

A mea e turbo si nu am avut nici o problemă pana acum am 95 000km si merge brici. 

Din experienta iti spun ca motoarele acestea de 1.8t au fost excelente, am avut pe un Passat de la munca din 2001 parca,  si a mers motorul ala de a rupt si a foat alergata de toti din companie. Se cam degradasera alte lucruri, caseta direcție, brate pe la suspensie, amortizoare, dar motorul nu. 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 years later...

Salutare. Ajutati-ma cu un sfat va rog. Vreau sa achiziționez un Audi A4 B7, 2008, 2.7 TDI, 190 CP (BPP), MULTITRONIC. 

Are istoric de service până la 240000 km, acum are 280000 km. Nu apare cu daune (după verificare VIN). Proprietarul a cumpărat uleiul și filtrul pentru cutie și a zis ca nu le-a schimbat, pentru că nu îl credea nimeni că le-a schimbat, la vânzare. 

Ce părere aveți despre mașina ?

Mulțumesc !

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!