Jump to content

Sfat achizitie Audi A1


ezechiel
 Share

Postare recomandată

Salut

Intentionez sa cumpar o masina mai mica pt. deplasarile prin oras si vreau sa raman fidel marcii Audi. ce parere aveti de Audi A1? Am gasit ceva frumos un Audi A1 sportback s line de 1.6 tdi s tronic, ce stiti despre acest model, ce fel de cutie automata este pe acest model asa mic? Ma intereseaza mai multe detalii despre model , problem intampinate,  pt. ca observ ca nu este nici o sectiune dedicata pe acest forum acestui model de Audi. Detine cineva o astfel de masina sa-mi dea in sfat?

multumesc   

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

din start e de evitat.

motorul e buclucas (injectoare, egr), si dsg7 nu e foarte fiabil.

 

Te sfatuiesc sa cumperi un benzinar pt oras...dar daca vrei automata din grupul vag iti recomand dsg6

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Din cate stiu si benzinarele 1.2 tfsi au avut ceva problem pe la distributia pe lant si cu consumul de ulei.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Deci am renuntat la ideea 1.6 tdi si ma indrept cate un 1.4 tfsi 140 cp tot s tronic in 7 trepte. Ce parere aveti.? Am si testat una si sunt profund impresionat de masina. Desi impart aceeasi platforma tehica cu Polo,  Ibiza si Fabia, A1 este net superioara. 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Acelasi (mare) semn de intrebare legat de dsg7. In rest, daca iti place, bafta la achizitie.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Dar mai exact care este problema cutiilor dsg 7, ca eu la munca am intampinat probleme la dsg6 la un Passat 3.2 Fsi 4motion cu care nu puteai pleca incet de pe loc ca smucea rau de tot si cand voiai sa iesi dintr-o intersectie mai rapid atunci nu raspundea la comenzi cum trebuie. 

Modificat de R_a_z_v_a_n
Renunta la QUOTE.
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Uite aici e topicul dedicat. 

Rezumatul este ca dsg7 este sensibila la utilizarea cotidiana intr-un mediu urban aglomerat spre foarte aglomerat.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 year later...
  • cogdao changed the title to Sfat achizitie Audi A1

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!