Jump to content

Coduri piese - Part numbers Golf IV&Bora


rudolf.s
 Share

Postare recomandată

Salutare

As dori si eu pentru un Golf 4, 2001, 1,4, AXP, serie  WVWZZZ1JZ1W539643

-bucse cap amortizor spate stg-dr

-tampon motor stanga (cel dinspre cutia de viteze) (am atasat poza)

-tubulatura aer (am atasat poza)

multumesc anticipat.

20160615_075105.jpg

20160615_075034.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut! Am nevoie  de coduri pentru set garnituri (o-ring-uri) injectoare + suruburile de strangere,cele de reglaj si "cuiul de actionare" (asta parca era in aceeasi punga cu o-ring-urile?). 

Eu am urmatoarele coduri, insa am aflat ca ar mai exista vreun model mai nou. Imi poate confirma cineva asta? Au ramas aceleasi sau sunt si alte coduri mai noi?

Oringuri injectoare: 038198051C = 1 417 010 997 bosch

Suruburi de strangere 038109451B

Suruburi de reglaj 038103385A

Multumesc si apreciez ajutorul vostru! 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Silviu Ticau

Salut,

Doresc si eu un cod pentru modul comanda ventilatoare golf 4 1,6 benzina, cod motor BCB, serie sasiu WVWZZZ1JZ3W109185.

 

Multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

andreidumitru

Buna, un cod pentru ventilatorul mare de pe radiator la Bora 1.9 axr cu aer conditionat. VIN WVWZZZ1JZ3W080717. Si o recomandare de producator AfterMarket bun daca stiti.

Multumesc anticipat!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@Emy D,cumpara setul bosch si restul de suruburi separat

Silviu Ticau 1J0919506K

@andreidumitru , NRF 47397(calitate medie),THERMOTEC D8W007TT (pret foarte bun/calitate ...nu mai tinem cont la pretul asta), DENSO DER32001 (calitate buna),SWAG 99914742 (calitate buna),VDO 5WK05330-V (calitate foarte buna / pret mare),

Modificat de GABIVVX
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

andreidumitru

Multumesc mult :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@GABIVVX - un cod pentru un suport de telefon la golf 4 ? Te rog mult...Doar suportul, fara instalatia de telefon.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Silviu Ticau

Buna ziua,

Va rog un cod pentru ventilatorul de AC (masina: golf 4 1,6 benzina, cod motor BCB, serie sasiu WVWZZZ1JZ3W109185 , masina are clima).

Este diferenta intre ventilatorul de racire apa si cel de AC? Sunt nevoit sa schimb pe cel de AC.

 

Multumesc

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

6X0 959 455 F ala mare

1J0 959 455 P ala mic

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

buna colegi.Va rog sa imi spune-ti ce ti de sistem de franare am pe Golful meu.La scurt timp dupa achizitie am schimbat discuri si placute de franare spate,apoi lichidul de frana in service cu aparat special.Discurile au fost trw daca tin minte dar pe paharelul cu lichid de frana scrie Ate.acum am plobleme cu frama de mana si nu revine parghia pe dreapta (a facut figuri si cand am schimbat discurile)si vreu sa comand kit de reparatie dar nu stiu pe ce sa iau Lucas sau Trw.Codul de sasiu este WVWZZZ1JZ4W028081.

MULTUMESC MULT.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu știu dacă a mai postat cineva, că e lung thread-ul, dar am găsit un site unde cine vrea să găsească singur codurile o poate face:

http://etka.cc/

Mie nu mi-a mers căutarea după seria șasiului, iar golful 4 l-am găsit la secțiunea Golf/Variant/4Motion. Nu e chiar ușor de navigat prin schemele alea tehnice, dar cu puțină răbdare merge.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Gabi am nevoie de un pic de ajutor de tine :

Am cumparat o distributie pe original pentru golf 4 1.9 tdi Axr , problema este ca la mine nu se potriveste .

Am codurile pieselor si vreau sa stiu cu ce tipuri de masini si motorizari mai este compatibila pentru a o vinde . ( sigur vanzarea se va face aproape la jumatate din banii pe i-am dat pe ea.

curea OM cod 038109119 P
rola intinzatoere OM cod 045109243C
rola ghidaj OM cod 045109244 A

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

CT1028K4 ca echivalenta sau original 038198119 ,este setul scurt fara intinzatorul hidraulic,sunt prea multe motorizari compatibile asa ca nu o sa iti dau lista completa.

 

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 weeks later...

Salutare, 

As avea nevoie de un part number pentru piesa lipsa din imagine, este plasticul din prelungirea chederului de pe plafoniera. Bineinteles ca mi-a fost furat. 

Este acelasi Part Nr ca si cel din partea cealalta?

Mersi. 

IMAG0337.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut!

Un cod pentru releul de ceata - masina din semnatura ?

Un cod, o denumire, un site, un link..ceva?

Mersi mult! Nu a venit cu ceata si vreau sa ii pun proiectoare aftermarket.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Buna seara,

Poate sa ma ajute cineva cu un cod pentru senzorii de parcare dupa seria de sasiu ?

WVWZZZ1JZ6W032718 - Golf 4 Variant 1,9 TDi 2006

Multumesc anticipat.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

salut Gabi. spune-mi te rog codul pt furtunasul scurt care iese din pompa tandem ( cel din partea superioara cu coliere altele decat cele originale). si clemele lui originale, te rog.

multumesc. am gasit si  o poza (care nu imi apartine).

DSCF4379.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mergi la magazin si iti cumperi furtun combustibil Gates sau Continental,costa maxim 15 lei metru (nu imi aduc aminte ce interior are,de 7.5 sau de 8 ) si asta este codul de piesa.

N90686701 colier.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Are cineva un cod pentru bare transversale originale vw bora (Berlina , cea cu prindere sub cauciucul de pe  acoperis)?

Am tot dat cautari dar una n-am gasit dupa denumirea de original, numai chinezarii de 2 bani.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

On 30.05.2016 at 20:22, cornel75 a scris:

Salut. Ma intereseaza si pe mine un cod pentru  burduf planetara fata ( spre roata si spre cutie ) pentru masina din semnatura  -- golf 4 variant 4 motion 2002  74 kw 6 trepte--- eventual cateva  dimensiuni. Am parte de mecanici buni, am cumparat vreo doua   bucati si nu sunt bune.Multumesc

REZOLVAT  SPIDAN 23176

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pt Octavia 1, 2002, 1.9 TDI ALH, cu tambure spate este bun codul 1J0609721BA pt cablu frâna de mâna?

ms anticipat!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Aerofan pinned this topic

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!