Jump to content

Coduri piese - Part numbers Golf IV&Bora


rudolf.s
 Share

Postare recomandată

6R0 857 807 A RAA centura de siguranta in 3 puncte
6R0 857 805 RAA stanga

6R0 857 806 RAA dreapta

Degeaba iti dau codurile pt transformare.....mergi la un parc de dezmembrari si cauti de pe o masina donatoare si cand achizitionezi piesele verifici pe loc daca merg montate pe masina ta.

La astfel de repere este exclus achizitionarea de noi,si codurile sunt cu dus si intors indiferent ca mi-ai dat o serie de caroserie de masina cu 5 locuri.

 

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut.Va rog sa ma ajutati cu un cod injector si separat cod oringuri injector  pentru WVWZZZ1JZ2W674419 ,1,9 AXR  .  Multumesc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

038 130 073 AG

038 198 051 C = bosch 1 417 010 997

On 12/31/2016 at 6:53 AM, vali zak said:

Salut.Va rog sa ma ajutati cu un cod injector si separat cod oringuri injector  pentru WVWZZZ1JZ2W674419 ,1,9 AXR  .  Multumesc.

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@GABIVVX Serie sasiu : WVWZZZ1JZ2D085789 . Ce cod are stergatorul de pe spate ? Ce dimensiune ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

On 28.12.2016 at 0:53 PM, GABIVVX said:

6R0 857 807 A RAA centura de siguranta in 3 puncte
6R0 857 805 RAA stanga

6R0 857 806 RAA dreapta

Degeaba iti dau codurile pt transformare.....mergi la un parc de dezmembrari si cauti de pe o masina donatoare si cand achizitionezi piesele verifici pe loc daca merg montate pe masina ta.

La astfel de repere este exclus achizitionarea de noi,si codurile sunt cu dus si intors indiferent ca mi-ai dat o serie de caroserie de masina cu 5 locuri.

Multumesc mult pentru raspuns, VIN-ul ce l-am dat este cel al masinii reale, deci probabil daca spui ca apare cu 5 locuri asa a iesit din fabrica si a fost transformata ulterior.

Daca tot m-ai ajutat cu codurile pt centuri, poti verifica te rog frumos in programele de coduri daca codurile pentru bancheta spate difera intre versiunea cu 2 sau 4 usi ?

eu ce am gasit pe internet (http://www.oemepc.com/vw/part_single/catalog/vw/markt/MEX/modell/PO/year/2013/drive_standart/747/hg_ug/885/subcategory/885040/part_id/3689638/lang/e) nu imi face nici o diferentiere intre versiunea cu 2 sau 4 usi.

multumesc anticipat !

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut si La Multi Ani !!!

Ma ajutati si pe mine cu cod pt oringuri injectoare la masina din semnatura?

Mersi 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salutare tuturor, si la multi ani.

Gabi imi poti da te rog un cod pentru un furtun ce vine de la epurator si intra in capacul filtrului de aer , un cod pentru epurator ,astea pentru masina din semnatura si eventual daca gasesti si la motorul BCB.

Am eterna problema cu infundatul furtunului cu dop de gheata (arunca ulei pe la joja cu litrii) si din cate stiu BCB a iesit din fabrica cu problema  remediata si acel furtun a primit o rezistenta sau ce o fi ce se incalzeste si nu da voie condensului sa inghete= bye bye dop de gheata :-) 

VIN: WVWZZZ1JZ2W130629

Multumesc anticipat.

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da jos epuratorul si doar trebuie spalat.

N 90617501 + 036103677 codul garniturilor de la epurator,cand speli epuratorul scoti doar furtunul din el fara sa umbli la cupla in care se baga furtunul.

Degeaba iti dau coduri de bcb....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

buna seara . pentru masina din semnatura , sau wvwzzz1jz2d096934  un cod pentru arc si amortizor spate si fata  se poate ? multumesc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

1J0 512 011 BT + 1J9 511 115 H

1J0 413 031 DT + 1J0 411 105 CE

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

în urmă cu 4 ore, GABIVVX a scris:

1J0 512 011 BT + 1J9 511 115 H

1J0 413 031 DT + 1J0 411 105 CE

 Sa inteleg  ca pe masina sunt arcuri sport., deci, in consecinta  garda la sol este mai mica....... pe  fata am inaltatoare din aluminiu de 2cm , spatele sta mai jos.CE pot monta pentru a  fi mai inalta , cel putin pe spate ?

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

On 1/4/2017 at 3:48 PM, GABIVVX said:

Da jos epuratorul si doar trebuie spalat.

N 90617501 + 036103677 codul garniturilor de la epurator,cand speli epuratorul scoti doar furtunul din el fara sa umbli la cupla in care se baga furtunul.

Degeaba iti dau coduri de bcb....

Problema e ca in fiecare an mi se intampla chestia asta, si in fiecare an mecanicul da jos epuratorul si al curata.

Codurile de la garnituri le-am mai primit odata si am cumparat noi dar degeaba.

 

P.S. Revin cu inca o rugaminte.

Un coleg are un golf 4 1.4 serie sasiu: wvwzzz1jzxw489001 , ieri cand mergeam la lucru nu stiu de unde dar am nimerit un "bolovan" de gheata cat o minge de fotbal , baia de ulei s-a gaurit sau a crapat nu stiu sigur.

S-a uitat mecanicul la el a spus ca e fara senzor , in magazine (am sunat la vreo 3) toti mi-au spus ca dupa seria de sasiu vine cu senzor ... Se potriveste baia de ulei de la alt motor care vine fara gaura pentru senzor?

Modificat de tommy_dj
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Masina mea e fara senzor din fabrica, baia mea de ulei are senzor dar nu e cablat, deci se potriveste.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Si cu gaura pentru senzor ce se intampla? Nu iese uleiul? Sau are ceva dop?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pai baia nu vine senzor in ea ? senzorul sta acolo bine mersi.

LE: se pare ca nu vine cu senzor, n-am idee daca vine cu dop

Modificat de drazzy
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

2 hours ago, tommy_dj said:

Problema e ca in fiecare an mi se intampla chestia asta, si in fiecare an mecanicul da jos epuratorul si al curata.

Codurile de la garnituri le-am mai primit odata si am cumparat noi dar degeaba.

 

P.S. Revin cu inca o rugaminte.

Un coleg are un golf 4 1.4 serie sasiu: wvwzzz1jzxw489001 , ieri cand mergeam la lucru nu stiu de unde dar am nimerit un "bolovan" de gheata cat o minge de fotbal , baia de ulei s-a gaurit sau a crapat nu stiu sigur.

S-a uitat mecanicul la el a spus ca e fara senzor , in magazine (am sunat la vreo 3) toti mi-au spus ca dupa seria de sasiu vine cu senzor ... Se potriveste baia de ulei de la alt motor care vine fara gaura pentru senzor?

Masina din ce vad a avut senzor in baia de ulei....posibil a fost schimbata baia si anulata instalatia de la senzor....prin dreptu la joja de ulei vine instalatia..

Baia merge doar pe 1.4 16v (are decupare prin ea sa treaca evcuarea) si am senzatia ca si pe anumite motorizari 1.6 16v.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Si care ar fi codul pentru aceasta? Că cu cele pe care scrie că cu loc pentru senzor vine fără ea, trebuie cumpărat separat si asta e încă 300 de lei.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Până la urmă am reușit să fac rost de cod. A fost primul tip de baie care aparent nu se mai fabrică si s-a schimbat si codul. Cel vechi, fără senzor e 030103603K am găsit numai la dezmembrari, celelalte mai noi au primit deja locașul pentru senzor. Poate fi util pentru cineva.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut ! Domnu Gabivvx va rog sa ma mai ajutati cu un cod pentru pentru plasticul acela de sectiune patrata care vine bagat in caroserie si se infileteaza surururile de la aparatoarea de protectie noroi pentru rotile din fata , atasez si o poza  . Multumesc inca odata :) 

Plastic surub aparatoare.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Gabivvx suruburile sunt normale sau ai si acestea vro specificatie ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Aerofan pinned this topic

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!