Jump to content

Coduri piese - Part numbers Golf IV&Bora


rudolf.s
 Share

Postare recomandată

stie cineva de unde vine piesa asta: 1J0 201 429 A

am fost in weekend pe negoiu si am cam dat cu burta prin zapada. Masina din spatele meu a zis ca de la mine a cazut.

post-7177-1202760674_thumb.jpg

post-7177-1202760682_thumb.jpg

post-7177-1202760687_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

In ETKA apare cu denumirea 'trim for fuel tank', iata schita, poate stie cineva ce ar fi exact.

post-7881-1202800180_thumb.jpg

Modificat de aladdin
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

Cod switch pedala frina: 1J0 945 511C (al masinii) iar cel cumparat de la PBV la modestul pret de 37 lei este 1J0 945 511E.

(turcismele sint la pret dublu...)

Modificat de DragosR
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Poate sa imi de cineva un cod de cotiera fata pt Bora sau Golf 4 pe material textil?

3B0 864 209 S

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

krupp tu vrei sticla sau tot ansablul??pentru sticla codul e acesta:1J1 857 522 D

iar pentru tot ansamblul in afara de carcasa exterioara (cea vopsita):1J1 857 508 D +carcasa:3B0 857 538 B

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Lamuriti-ma si pe mine.Intr-un post anterior si intr-un articol de pe forum se vorbeste despre Plafoniera W8 3B7 947 105 F 2EN de Passat montata pe golf 4 tot acolo este dat un cod pentru pentru Mufa 3B0 972 706. Sunt codurile pe original? Intreb asta pentru ca in ETKA eu nu-l gasesc.Mufa vine cu tot cu plafoniera sau trebuie sa o comand separat?

Vreau sa o cumpar de la reprezentanta.

Modificat de Pytu
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ai vazut aici ?

Sunt acolo toate codurile si detaliile de care ai nevoie.

Bafta. :beerchug:

Modificat de WNS
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Rama cromata pentru schimbator viteze Golf 4 stie careva un cod?

post-8477-1206952591_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

As vrea si eu un cod de corp principal cotiera Golf IV / Bora

Merci

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

24 in principal

dar si 23, 27, 30

ai din greseala si codurile similare de la cotiera Octavia 1 ?

Merci

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

WNS - Intrebare... codurile ZVW355005=Valve Stem Caps - Black ZVW355005B=Valve Stem Cap - Blue Logo 1J0857507G - oglinda mica in stanga nu le gasesc pe producator... ma poti indruma... :D

Capacele chiar vroiam sa imi iau... :( Da citez... "nu pot sa ti le comand ca nu le gasesc... ca si coduri!"

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

WNS - Intrebare... codurile ZVW355005=Valve Stem Caps - Black ZVW355005B=Valve Stem Cap - Blue Logo 1J0857507G - oglinda mica in stanga nu le gasesc pe producator... ma poti indruma... :D

Capacele chiar vroiam sa imi iau... :) Da citez... "nu pot sa ti le comand ca nu le gasesc... ca si coduri!"

Codurile cu Z sunt de la VW America. Nu le gasesti in ETKA.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am postat mai sus, daca stie vreo careva codul ramei cu banda cromata de la schimbatorul de viteze.Nu mi-a raspuns nimeni probabil nu stie nimeni codul pe de rost.De aceea rog un coleg care are pe masina acest model de rama sa se uite pe partea posterioara si sa-mi spuna si mie codul.Va multumesc.

PS:Atasez si o poza pentru a fi mai clar ce ma intereseaza

post-8477-1207243795_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu sunt sigur de ce-am gasit, dar sper ca-ti poti face o idee.

Reperele 35,36 si 37 nu au coduri. Ele vin impreuna in codul 39 (asta semnifica codul din cealalta poza).

Problema e legata de "PR GES 0G3" adica Gearshift linkage, daca corespunde cu ce ai tu.

post-314-1207340836_thumb.jpg post-314-1207341239_thumb.jpg

Bafta!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

De asta ai tu nevoie:

1j0711113crqhv.jpg

Rama vine in setul de schimbator si husa de piele. Costa 75.00 €. Separat nu am vazut original.

Sau 56.90 €:

8b37_1_b.JPG

Sau 66.99 €

Schaltknauf_Golf4_Sportedit.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Schimbatorul din prima poza are codul 1J0 711 113 CR QHV si costa aprox. 112 euro. Atentie, este pentru sistemele cu cablu, este pentru 6 viteze, deci s-ar putea sa nu se potriveasca.

Sunt doua sisteme: "selector rods" (gearshift linkage) si "shift cable". Deci, aveti grija sa se potriveasca la sistemul care-l aveti.

Apropo de "look", pot fi cromate sau "aluminium look". Cromat sau nichelat imi suna la fel.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daca e pe cabluri, uite codul asta:

post-314-1207725508_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Stie cineva codul de piesa al sondei de marsarier, la un 1,9 tdi, variant,2001, 90 CP, la cotiera si la prealata de pe spate cea orizontala? pls. :Driver:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sunt mai multe coduri pt fiecare reper, le ai in foto. pe toate. Iar la cod se adauga terminatia in functie de culoarea tapiteriei.

- cotiera:

post-9546-1208260715_thumb.jpg post-9546-1208260744_thumb.jpg

- rulou portbagaj:

post-9546-1208260824_thumb.jpg

Pt sonda ce comanda lampile pt mersul inapoi, e mai bine sa o comanzi dupa seria de sasiu, pt a fi sigur ca vine una exact ca ceea de pe masina.

Modificat de WNS
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

salut

stie careva cum se numesc si ce cod au (eventual si un pret) pentru capacele de la instalatia de spalat faruri? Ma refer la cele care se ridica odata cu pistonasele. Sunt capacelele acelea de plastic care stau pe bara fata si se ridica odata cu pistoanele cand curat farurile.

Multumesc anticipat

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Aerofan pinned this topic

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!