Jump to content

Coduri piese - Part numbers Golf IV&Bora


rudolf.s
 Share

Postare recomandată

salut.

 

Daca ma poti ajuta, te rog, cu codul surubului de prindere fulie arbore cotit, golf 4 1.6 16v AZD, wvwzzz1jz2d099927. Online am gasit codul N90897201 care insa nu se mai livreaza. Cei de la Avia Motors spun ca nu ar avea inlocuitor.

 

Multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Salut,

Ma poate ajuta cineva cu specificațiile uleiului de cutie de viteze pentru: WVWZZZ1JZ2D085789?

Transmisia cred ca are codul ERT.

Cați litri si ce norma? Original sau AF ?

Multumesc!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

andreidumitru

Conform discutiilor din topicul de aici  

codul la ulei pentru cutie ERT este G060726A2 si ai nevoie de 1.9 litri.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Salut, stie careva un cod pentru catalizator , bora 1.6 16v 105cp motor AZD ?

Ms. anticipat.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 months later...

Salut, ma puteti ajuta ,as vrea sa stiu ce cod de etriere spate am pe masina? au diametru de 38 sau 41? Masina este un golf 4 variant 1,4 AXP seria sasiu wvwzzz1jz1w094256. Multumesc!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 months later...

Nu gasesc nicaieri acest modul esp cu acest cod.ar fi alt cod compatibil pentru inlocuirea lui?masina in cauza un golf 4 1.9 tdi 4 motion

A9C5A80C-8A02-4462-8FC0-C0F06845EB93.jpeg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Merge pus 1J1907638D, este succesorul lui.

Su nou , cu F in coada, dar nu cred ca o sa pui unul nou .... din cauza pretului.

 

Modificat de Al Bundy
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da nam noroc unde am sunat acuma si ptr acest cod nu are nimeni.am gasit pe ebay de la 200 euro pana la 400 euro da nu minse merita sa il

cumpar la banii astia

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salutare,

Incerc sa gasesc un regulator de tensiune compatibil pentru alternatorul Hitachi de pe masina din semnatura. Alternatorul este Hitachi LR1120701, iar codul OE pentru regulator este 028903029G. 

Compatibil pare sa fie HELLA 5DR 009 728-301, insa nu-l gasesc in stoc pe nicaieri. Unde apare in stoc, este listat la 400 de lei, si la banii aia, cumpar alt alternator.


Vreo idee de piesa compatibila?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Salut,
Care-i diferenta dintre aceste 2 kituri de ambreiaj + volant? 
600001900 vs 600001300

Vad diferente de maximul de joc admis si faptul ca difera doar volant la unul este volant 415 0113 10 la celalalt kit este 415 0654 10

Care-i faza cu astea? Unul e mai bun, altul mai prost sau? Ca diferenta la jocul maxim admis este foarte mare dpmdv

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Pentru cei cu motor AZD si cod transmisie ERT, bulbul sau senzorul de pe cutie pentru mers in marsarier  este : 02K945415K ca si cod OEM.

In caz ca nu stia cineva..am zis sa pun aici. SI o intrebare:

Sa iau OEM ?

Daca nu OEM....ce senzor AfterMarket merita? Febi? Hella? Alta marca? Un sfat mic m-ar ajuta..vreau un senzor de calitate AM...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Am schimbat 3 bucati in aproape 3 ani. Primul a fost MEISTERTEILE si a tinut 1 an si ceva. Acum am de aproape 1 an un SWAG care facea figuri de cand l-am cumparat. Se bloca contactul din el, asa ca din curiozitate l-am taiat unde se imbina plasticul cu metalul si apoi l-am lipit la loc, iar de atunci functioneaza. Cred ca dupa marca nu mai poti sa te iei: ori de firma mai cunoscuta, ori no-name, tot slab calitative sunt. Si la mine este acelasi cod original. 

P.S. Cu senzorul scos din cutie contactul este pe inchis.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

L-am luat din UNIX. 95 Lei Original. N-am vrut sa mai risc cu alt senzor aftermarket.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Salutare.

Are cineva un cod pentru surubul banjo (surubul hidraulic gaurit) M10x1, pentru etrierul spate de Golf 4? Cel din etrier este intepenit, incercand sa-l scot i-am cam ras capul, si as vrea sa-l inlocuiesc, fara sa cumpar toata conducta. Vorbesc de cel care se cupleaza cu 2 saibe de cupru. 

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

buna, am nevoie de codurile pentru amortizoare fata golf 4 1,9 tdi 130 PS 2002.multumesc.

Modificat de ggc
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 5 months later...

Salut!

Știe cineva codul termostatului care acționează clapeta de aer cald/rece din capacul de motor pentru 1,6 16 v, BCB?

Termostatul există și la alte versiuni?

Mulțumesc!

garnitura.JPG.1b13579b10e6945f18987c9b01c22bf4.jpeg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

S-a mai discutat pe forum.

Termostatul gasit in comert de colegi pare a veni de pe o  masina Volvo. 

Daca vrei sa scapi de problema, blocheaza clapeta pe aer rece. Eu o am asa de ani de zile si nu am avut probleme.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 8 months later...

RELEU 409 Cod 1j0906383C la pompa de benzina, ma poate ajuta cineva cu un cod pe bosch ? Eu gasesc doar maxgear, meyle si OE la 700 ron. Meyle si maxgear is la 200 si parca n-as risca, asa un bosch mai merita.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Se poate un cod (+ pret) pt senzor lambda, inainte de catalizator cu VIN WVWZZZ1JZXB010362, cod motor AKL?

Mufa este dreptunghiulara, nu patrata.

20231004_094142.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!