Jump to content

Coduri piese - Part numbers Golf IV&Bora


rudolf.s
 Share

Postare recomandată

Salut, există vreun cod pentru gemulețul de semnalizare din far? Cu acel suport și soclul pentru bec

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Va salut. O poza din etka cu furtunasele de la spălătorul de parbriz cu codurile aferente ma puteți ajuta? Mi-a crapat un furtun de duce la pompa din vas si trebuie mai intai sa-l identific. Golf IV 1J1 1.6 16v Azd, masina are sistem de spalare faruri. Mulțumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

floriancatalinionescu@gmail.co

Salut , am nevoie de cod pentru garnitura trapa. Pe un site am gasit 2 coduri  8D0 877 297 D  si   8E0 877 297  pozitia  2 din imagine. Pe trapa si motor care actioneaza trapa sunt 2 etichete cu WEBASTO . Serie sasiu wvwzzz1jzyw282188

203877000.png

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut

Am schimbat filtrul de benzina si una din cele doua mufe de la furtunasele care vin prinse de el sa dus si nu mai sta prins. Am facut o mica improvitatie dar nu e sigura si poate sa sara oricand. 

Ma puteti ajuta cu un cod pentru conducta de combustibil care pleaca din filtru spre motor?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 months later...

Ma poate ajuta cineva codul de la compresorul AC pentru Golf 4 AJM 115 CP?

 

Multumesc frumos

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Vă salut cu respect! Am o problemă cu senzorul unghi volan-g85- defect mecanic. Vreau să-l schimb dar nu știu ce cod are. Am găsit codurile 1J0 959 654 AP și 1J0 959 654 AC și altele și nu am idee ce se potrivește la mine.              Golful meu este cu ESP, cod motor BCA, 2003, WVWZZZ1JZ3W212463. Sper că am fost explicit și vă mulțumesc. 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 weeks later...

Pot vedea codul dacă demontez airbag-ul de pe volan sau este necesar să demontez și volanul și apoi plasticele de sus și jos? 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

cred ca poti sa vezi codul numai cu airbagu-l dat jos. Nu mai stiu exact ca nu am mai vazut piesa demult live :) 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Salut!

Vin si eu cu o intrebare generala: cum recunosc ca aripile de la un G4 sunt OEM? Exista undeva ( si u de anume) stantat codul piesei, sigla etc ori exista alte elemente de siguranta dupa care treuie sa ma uit? Multumesc anticipat!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sal îmi  poate da cineva  un cod pentru cele 2 capacele de la snurul de la haion  am unul spart si nu îl pot  agăța  de colțul  ăla  .Vorbesc de cele de sus care intră în boltul  ăla de plastic.Am incercat la dezmembrari si nu îmi  dau decât  cu polița  cu tot?

Modificat de mihai1
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

exact multumesc  dar eu am spart numai partea care se agață  capacelul ăla  mic de sus ( nu se găsesc  separat).Mare om aerofan:)) câte  răspunsuri ai aici.Multumesc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Stie cineva daca se gaseste pentru motorul AZD termostatul  care actioneaza clapeta de admisie aer cald / rece  (clapeta din capacul motor care schimba intre aerul cald care vine dinspre galeria de evacuare si aerul rece de afara) ? Eventual un cod sau un pret , nu stiu exact daca denumire piesei e chiar termostat...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Din păcate cred că îl găseşti doar cu totul cu capac. Deşi în manual ansamblul ăla cu clapetă pare a fi separat de capacul motorului, în Etka nu apare ca piesă separată.

402555332_AZDcapacfiltruaer.JPG.cc90189468db77a5dee17ca657f424c6.JPG

Eventual vezi dacă elementul 6 are scris pe el vreun cod. Denumirea în engleză a termostatului respectiv este Thermal element

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Salutare, ma ajutati si pe mine va rog cu un cod distributie, rolele accesorii si cureaua? VIN: WVWZZZ1JZ1B058690

Va multumesc frumos!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 months later...

Salutare. As avea nevoie sa stiu daca pentru farurile de fabrica la Golf4 masinile de Europa codurile sunt diferite fata de cele din Anglia. Nu am farurile de fabrica si vreau sa le pun din dezmembrari, dar cum sunt multe aduse din Anglia nu as vrea sa iau ce nu trebuie. Imi trebuie cu proiectoare de ceata. Mersi

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut, din pacate sunt diferite. tot ce incepe cu 1J1 e pentru volan pe stanga, ce incepe cu 1J2 e pentru volan pe dreapta.
image.thumb.png.ad0a76775bd11a23d7d0baab2ae7b627.png

Sa pui faruri de Anglia pe masina e nasol pentru tine si pentru cei de pe contrasens pentru ca setarea e asa
image.thumb.png.7d02226aafaf310a7206d957f2d84987.png
doar la xenon poti sa reglezi linia, la cele cu oglinda asa e conceputa oglinda.

1J1 941 017 N sau K pentru farul stang
1J1 941 018 N sau K pentru farul drept
Astea ar fi codurile de care ai nevoie

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 weeks later...

Salut,

Stie cineva codul cutiei automate de la un VW Bora din 2001, berlina, 1.9TDI, 101cai, 5 trepte cu mod 2,3,4 si mod manual("sport") + - ?

Si daca cunoasteti pe cineva care repara cutii automate fara sa iti ia 1000 ron doar sa se uite la ea.

Multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Buna seara, 

Ce cod are piesa din imagine?

Multumesc!

20200225_190902.png

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

va rog putem afla codul  prelungire (oem) bara fata vw golf 4  edition 25 th aniversary  jubi,  cu respect

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

andreidumitru

Incearca 1J0805903H

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

pentru setul de reparatie cabluri injector , stie cineva daca se gaseste pe original ? ,  ma refer la cele 4 mufe , fiecare mufa vine impreuna cu cele 2 fire, ma poate ajuta cineva cu un cod ? multumesc mult

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!