Jump to content

Coduri piese - Part numbers Golf IV&Bora


rudolf.s
 Share

Postare recomandată

andreibrasovean

Salutare, ma puteti ajuta cu un cod de piesa pentru racitorul EGR, serie sasiu WVWZZZ1KZ7W143180. Multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

@GABIVVX Salutare,

Pentru masina mea:  WVWZZZ1JZ2D085789

Ma poti ajuta cu cod OEM disc frana fata si disc frana fata?  Eventual placute?

Mersi!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

1J0615301D discuri frane 256X22

1J0698151E1 set placute  frane cu indicator uzura

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

Va salut. Pentru masina asta WVWZZZ1JZ5W031008 m ar interesa codul si producator pentru alternator(de cati amperi sa fie? 120?)si electromotor. Multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu stiu de ce n-am reusit prima oara sa gasesc.
Ai la alegere intre 6 alternatoare :D, atatea-mi da la rezultat dupa VIN

Untitled.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da, multumesc.Am sa postez in aria dedicata referitor la problemele cu alternatorul.

Modificat de vali zak
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

releul e posibil dar s-ar putea sa fie excitatorul sau cum naiba il cheama (nu apare in desen, e placa cu diode), regulatorul de tensiune. E in spate la alternator. Fii pregatit cu un aparat de masura si cand ramane becul aprins masoara sa vezi cu cat incarca initial si cu cat dupa ce accelerezi se poate sa fie lenes si pana nu primeste impuls nu vede cu cat incarca. Masuratoarea fa-o direct pe alternator nu pe baterie. Daca acolo incarca bine atunci poate sa fie un contact imperfect pe undeva. Normal cred ca poate sa fie de la firul de masa de pe cutia de viteza ca e oxidat. Sper sa nu vorbesc prostii :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...
On 25.03.2018 at 23:07, mariusmrs a scris:

Un cod pentru periile la electromotor? Si daca se gasesc pe undeva?

Fun fact: am dat electromotorul jos, aparent e un BOSCH, ala sa fie original sau o fi fost schimbat? Ideea e ca dupa ce am comandat de la epiesa dupa codul electromotorului, am primit cu totul altceva, periile sunt mai mari...

Revin și eu cu asta. Încă am nevoie, nu am găsit nimic. :(

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...
Petrica.cu.Bora

Buna seara , ma poate ajuta un coleg cu un cod de la Suport becuri stop la Bora variant  2001  

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

salut sunt nou pe aici,,scuze daca nu postez unde nu trebuie.. vreau sa schimb display.ul lcd de arata ulei ceas consum km,, nu stiu cum se cheama,, si am gasit pe alliexpress ceva dar nu stiu daca se potriveste..

daca ma poate ajuta cineva,,. am vazut la comentarii acolo de la cei ce au cumparat ca a fost montata pe passat si audi a4 din 99 si 2001,, nu stiu de se potriveste si pe vw golf 4 din 2000 motor alh

https://www.aliexpress.com/item/Free-Shipping-VDO-LCD-CLUSTER-Display-Screen-For-Audi-A3-A4-A6-For-Volkswagen-For-VW/32665208287.html?spm=2114.10010108.1000013.1.5f0a78dc3O7Kk9&gps-id=pcDetailBottomMoreThisSeller&scm=1007.13339.90158.0&scm_id=1007.13339.90158.0&scm-url=1007.13339.90158.0&pvid=45356da1-bdd4-4369-b5b4-a13eb6f3f224

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Buna seara .

Ma poate ajuta cineva cu deslusirea unor piese din completul distributiei ?

Am doua role OM le stiu codurile dar nu stiu la ce motorizari merg .

Rola intinzoatoare cod 045109243C

rola ghidaj cod 045109244A

Multumesc pentru ajutor .

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Ce diferenta este intre

 BLIC 6504-04-9523311P

si

BLIC 6504-04-9523311Q

Ultima litera cred ca trebuie sa le diferentieze..sunt curios daca cineva are acces la un catalog. 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

6504-04-9523311P este ''data'' cu grund gri dar nu mai este livrabila.

6504-04-9523311Q este ''data'' cu grund negru si o gasesti fara probleme DAR are pret destul de mare in comparatie cu alti furnizori.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Si eu care ma gandeam ca una e nezincata..si una e zincata..e diferenta de 100 lei intre ele.

Multumesc. Daca stii ceva aripi mai ok de golf 4 te rog lasa un cod aici....cele de la KLOKKERHOLM 9523314A1 nu se mai gasesc nicaieri..Jale cu toate magazinele, zici ca au acelasi distribuitor.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

As dori si eu un cod pentru amortizor spate pentru GOLF 4 1.9 TDI PD COD motorASZ serie sasiu

WVWZZZ1JZ3W271411

Vreau sa ii pun de origine (adica cu ce a venit din fabrica)

Multumesc

Modificat de cenzura
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

buna ziua , stie cineva codul pentru nuca schimbator  si husa  pentru golf 4  , motor 1,6  benzina , 77kw , 105 cai ,   cod sasiu WVWZZZ1JZ3W194369 ,  , in Italia am fost la reprezentanta si spun ca nu se mai produc ?   va multumesc anticipat 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...
MariusAdonis

Salutare ma puteti ajuta cu un cod si mai exact si de unde as putea achizitiona o mufa pentru senzorul de presiune a uleiului ? amea sa rupt eu am un cod si o poza dar nu am gasit pe nici unde.

1j0 973 701  Chiar nu gasesc nici unde.

s-l1000.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

La un magazin de piese auto sau reprezentanta ai incercat ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pe Gofl 4 scurt... si diesel si benzina au acelasi Rulment pe spate?

Sau ma poate ajuta cienva cu un COD pentru rulmentul de pe spate? Mersi

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!